۱۰۴ هزار واحد مسکن ملی در کشور در دست ساخت قرار دارد

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۹/۱۱/۱۹
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت که در حال حاضر ۱۰۴ هزار واحد مسکن ملی در سطح کشور در دست ساخت قرار دارد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، احمد اصغری مهرآبادی در نشست شورای هماهنگی مدیران راه و شهرسازی مازندران در ساری اظهار داشت: این واحدهای مسکونی برای متقاضیانی در دست ساخت قرار گرفت که ودیعه اولیه را برای ساخت مسکن به حساب واریز کردند.

وی گفت: برای تسریع در ساخت این واحدهای مسکونی پیمانکاران متعددی انتخاب شد تا خانه ها پیش از موعد مقرر احداث و به مالکان واگذار شود.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان یکی از پیمانکاران اجرای این پروژه نام برد و اظهار داشت: این نهاد نیز با سرعت خوبی واحدهای مسکونی تحویلی را در دست ساخت قرار داد و امیدواریم تا پایان دوره فعالیت دولت دوازدهم بخشی از این واحدها تکمیل و به متقاضیان تحویل شود.

وی افزود: سازمان ملی زمین و مسکن تاکنون برای حدود ۱۵۰ هزار واحد مسکن ملی زمین مورد نیاز را تامین کرده است، ولی برنامه ریزی برای تامین زمین بیش از این میزان از سوی وزارت راه و شهرسازی در دست برنامه ریزی قرار دارد.

مهرآبادی گفت: برای مسکن ملی متقاضیان زیادی در سطح کشور وجود دارد، ولی تعهد وزارت راه و شهرسازی برای ساخت مسکن، مربوط به متقاضیانی است که ودیعه اولیه خود را برای ساخت این واحدهای مسکونی به حساب واریز کرده باشند.

ساخت یک میلیون و ۳۵۰ هزار مسکن مهر در دولت تدبیر و امید

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین گفت که تاکنون در مجموع ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی مهر در کشور تحویل شده است که از این تعداد حدود یک میلیون و ۳۵۰ هزار واحد در دولت تدبیر و امید تکمیل و زیرساخت های مورد نیازشان تامین شده است.

وی اضافه کرد: هم اکنون حدود ۳۹ هزار واحد مسکونی مهر در کشور نیمه تمام است که برنامه وزارت راه و شهرسازی تکمیل این واحدهای مسکونی تا پایان دولت تدبیر و امید است و پیش بینی می شود که پرونده این واحدها تا قبل از پایان کار هشت ساله این دولت خاتمه یابد.

معاون وزیر راه و شهرسازی امروز به منظور افتتاح ۵۰۰ واحد مسکونی مهر، حضور در نشست شورای هماهنگی مسکن و شهرسازی و حمل و نقل به استان مازندران سفر کرد.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000