بانک مسکن ۲میلیون و۴۰۰هزار واحد مسکن مهر را به تنهایی وداوطلبانه به سرانجام رساند

در طرح مسکن مهر 2میلیون 400هزار واحد بدون مشارکت سایر بانک ها با تامین مالی بانک مسکن، ساخته وبه متقاضیان تحویل شد .
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن –هیبنا ،محمد حسن علمداری عضو هیات عامل ومعاون مدیر عامل بانک در امور اعتباری با بیان این مطلب در نشست بررسی و رفع مشکلات فروش اقساطی مسکن مهر که باحضور نمایندگان استانداری ،اداره کل راه وشهرسازی ،بنیاد مسکن و اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی برگزار شد ،بر تسریع در تعیین تکلیف پروژه های باقی مانده مسکن مهر در استان تاکید کرد .

عضو هیات عامل ومعاون مدیر عامل در امور اعتباری اظهار داشت : در طرح اقدام ملی نیز بانک مسکن داوطلبانه پرداخت تسهیلات 140 هزار واحد را پذیرفته است وتاکنون 27 هزار واحد در کشور انعقاد قرارداد شده است که از این تعداد هزار واحد مربوط به استان کرمان است .

وی افزود : اجاره 99ساله زمین ،پرداخت تسهیلات بدون سپرده ازجمله مزایای طرح اقدام ملی مسکن است که باید اطلاع رسانی شود.

علمداری ادامه داد:اگر اراده استانی برای تعیین تکلیف پروژه های باقی مانده مسکن مهر که به دلایلی تاکنون فروش اقساطی نشده اند؛ وجود داشته باشد، بانک مسکن هم آمادگی کامل برای رفع مشکلات و موانع موجود پیش روی فروش اقساطی این پروژه ها را دارد.

در ابتدای این نشست محمد غفوریان مدیر شعب استان نیز طی سخنانی با ارائه آمار در حوزه پرداخت تسهیلات سیستم بانکی اظهار داشت :52هزار میلیارد ریال از مصارف بانکی مربوط به بخش صنعت ،68هزار میلیارد مربوط به بخش کشاورزی و77هزار میلیارد مربوط به بخش مسکن است .

وی افزود:انتظار می رود، با توجه به این که از نظر وضعیت اقتصادی کرمان ،استانی صنعتی وکشاورزی است؛ مصارف این حوزه هم به نسبت بالاتر از سایر بخش ها باشد ؛ولی طبق آمار بخش مسکن بعد از بخش خدمات وبازرگانی بیشترین مصارف بانکی را به خود اختصاص داده است .

مدیر شعب استان گفت : بانک مسکن 10درصد کل تسهیلات پرداختی استان را به خود اختصاص داده و 20درصد مطالبات شبکه بانکی نیز مربوط به بانک مسکن استان است .

غفوریان گفت :تا کنون هشت هزار و365 فقره افتتاح حساب در اقدام ملی صورت گرفته است وتعداد پنج هزار و706 نفر هم نسبت به واریزی مبلغ اقدام کرده اند .

مدیر شعب استان افزود: در این طرح تاکنون قرارداد 10 پروژه به تعداد518 واحد در شهرهای جیرفت ،زرند ،نجف شهر ،سیرجان،انار وکرمان منعقده شده است و34 پروژه به تعداد419 واحد هم در شرف انعقاد قرارداد می باشد.

وی ادامه داد:استان کرمان از استان های پیشتاز در طرح اقدام ملی مسکن است وما وظیفه خود می دانیم تا با درایت وحمایت مدیران ارشد بانک، پا به پای سایر دستگاه های مرتبط با طرح در عمل به رسالت خویش تلاش کنیم .

غفوریان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عملکرد بانک مسکن استان در پرداخت تسهیلات مسکن مهر تصریح کرد :در مسکن مهر تعداد44هزار 500واحد انعقاد قرارداد شده است ،که از این تعداد36هزار 500واحد فروش اقساطی شده وهشت هزار واحد همچنان بلاتکلیف باقی مانده است .

مدیرشعب استان افزود: 4پروژه زیر 30درصد پیشرفت فیزیکی وجود دارد؛ که با توجه به مصوبه استانی شورای مسکن در تاریخ 18 اردبیهشت 98 عملا تا به امروز اتفاق خاصی برای تعیین تکلیف این پروژه ها نیفتاده است .

غفوریان گفت: پروژه هایی در استان وجود دارد که بنا به صلاحدید مقامات شهرستانی بدون فروش اقساطی به متقاضیان واگذار شده اند.

غفوریان گفت : انتظار داریم با تلاش وهمت جمعی دستگاههای مرتبط با طرح مسکن مهر ،اقدامات موثری برای تعیین تکلیف پروژه های مشکل دار این طرح انجام شود .

برگزاری نشست شورای مسکن استان به منظور ارائه راهکارهای موثر در خصوص تعیین تکلیف پروژه 192واحدی بیلوکارا ،هزار500واحدی کهنوج ،پروژه پالیزداران وسایر پروژه های مشکل دار در راستای تعیین تکلیف این پروژه ها از جمله مصوبات این نشست بود .ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000