اصلاح آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۹/۱۱/۲۵
هیات وزیران به منظور ایجاد بسترهای مورد نیاز تسریع در اجرای طرح‌ها و برنامه‌های حوزه تولیدمسکن و تسهیل شرایط برای گروه‌های هدف،آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی وحمایت از تولید و عرضه مسکن را اصلاح کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیأت دولت» هیأت وزیران در جلسه ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی، ماده (۱) آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن را اصلاح کرد.

بر این اساس، فاقدان مسکن به افراد سرپرست خانواری اطلاق می شود که خود و افراد تحت تکفل آنان فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی بوده و از تاریخ ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ از هیچ یک از امکانات دولتی یا امکانات نهادهای عمومی غیر دولتی مربوط به تامین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشند.

همچنین مطابق این آیین نامه، سابقه سکونت برای مهاجران از کلان‌شهرها به سایر شهرهای کشور به یک سال کاهش می‌یابد. برای کارمندان دولت، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران که به استناد حکم دستگاه و ارگان نظامی ذی‌ربط منتقل ‌شوند و روحانیونی که با تأیید مرکز مدیریت حوزه‌ های علمیه منتقل شوند ، (به استثناء شهر تهران) این سابقه ملاک عمل نخواهد بود.

ضمنا وزارت راه و شهرسازی موظف است شرایط احراز سابقه سکونت را در برنامه های حمایتی تامین مسکن ظرف شش ماه تدوین و ابلاغ نماید.

گذشت بیش از ۱۰ سال از تصویب آیین نامه اجرایی مزبور، بروز تحولات جمعیتی (سرشماری‌های نفوس و مسکن)، تغییرات اساسی در رشد اقتصادی و به تبع آن تحولات در نحوه توزیع درآمد و افزایش خانوارهای کم‌درآمد و همچنین اجرای بخش زیادی از طرح جامع مسکن (سال ۱۳۸۶) تحت عنوان واگذاری حق بهره برداری از زمین (طرح مسکن مهر )، از دیگر دلایل اصلاح این آیین نامه به شمار می رود.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000