با دعوت استانداری کردستان:

سلیمی عملکرد بانک مسکن در سال ۹۹ را تشریح کرد

با دعوت استانداری کردستان ،مدیر شعب استان کردستان طی مصاحبه ای به تشریح عملکرد بانک مسکن در سال ۹۹ در بخش مسکن پرداخت.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن - هیبنا،سلیمی مدیر شعب استان کردستان در مصاحبه با پایگاه خبری استانداری کردستان گفت: اقتصاد استان کردستان به ‌صورت بنیادی، اقتصاد دامپروری و کشاورزی است که در ۱۵ سال اخیر با افزایش تبادلات مرزی باعث رشد بخش تجاری در استان شده و مهاجرت به شهر را تقویت کرده است که این مسئله دغدغه مدیران ارشد استان را برای تامین مسکن شهروندان فراهم کرده است.

سلیمی با اشاره به افزایش تقاضای مسکن در استان افزود: به دلیل بیکاری جوانان و ضرورت اشتغال، بسیاری از روستانشینان به شهر مهاجرت کرده و این خود موجب افزایش قیمت زمین و مسکن در شهرها شده است که بایددر این خصوص برای تامین مسکن اقشار کم درآمد نیز چاره ای اندیشید.

وی به عملکرد بانک مسکن در 10 ماهه سال 99 اشاره کرد و گفت: بانک مسکن درسال جاری ۲ هزارو ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در قالب 4 هزار و ۹۴۷ قرارداد برای ساخت، خرید و احداث واحدهای مسکونی منعقد کرده است.

سلیمی به پروژه های مسکن مهر در استان اشاره کرد و گفت: بانک مسکن در پروژه‌های طرح مسکن مهر و در سرمایه‌گذاری از طریق منابع خود اقدام به ساخت ‌و ساز کرده است، به طوریکه بیش از 90 درصد تسهیلات پرداختی بانک مسکن در بخش مسکن بوده است.

سلیمی با اشاره به احداث ۴۷ هزار واحد مسکن مهر توسط بانک مسکن، ابراز داشت: از مهمترین اقدامات طرح مهر، کمک به بهسازی و مقاوم سازی منازل مسکونی در روستاها بوده که با مشارکت بانک مسکن ، ۱۲ هزار واحد مسکونی در روستاهای استان احداث و مقاوم سازی شده است و در حوزه بافت فرسوده یک هزار و ۹۷۳ واحد سهمیه گرفته‌ایم که از این تعداد تاکنون یک هزار و ۶۵۰ واحد انعقاد قرارداد شده است.

مدیر استان به ارائه گزارشی از فعالیت های طرح اقدام ملی در استان پرداخت و گفت: هدف از اجرای طرح اقدام ملی بستر سازی و فراهم آوردن زمینه رونق تولید در حوزه مسکن می باشد که اجرای این طرح می توان علاوه بر تولید مسکن برای اقشار هدف ، موجب رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال برای صنایع و مشاغل مرتبط با صنعت ساختمان شود که برای اجرای پروژه های طرح اقدام ملی در استان کردستان ، 8 هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات تامین اعتبار شده است.

وی بر آمادگی بانک مسکن برای اجرای طرح اقدام ملی تاکید کرد و افزود: تامین مالی طرح اقدام ملی مهمترین مسئولیت و محور فعالیتهای بانک مسکن در سال جاری است که در استان بیش از 29 هزار متقاضی در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند که از بین آنان ۲۲ هزار نفر و 200 نفر واجد شرایط و پالایش شده اند.

سلیمی از افتتاح حساب برای افراد مشمول طرح اقدام ملی خبر داد و ابراز داشت : حساب بانکی برای 8 هزار و 566 نفر افتتاح شده که این افراد برای ادامه روند عملیات احداث طرح اقدام ملی ، نسبت به تکمیل موجودی در حساب های خود در این طرح اقدام کرده اند.

مدیر شعب کردستان درخصوص میزان واحدهای احداثی طرح اقدام ملی در استان کردستان اظهار داشت: با توجه به تصمیمات اتخاذ شده در شورای مسکن استان ، در مرحله اول طرح اقدام ملی، یک هزار و ۱۰ واحد در ۶ شهر که زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارند شامل قروه، کامیاران، بیجار، دهگلان، دیواندره، سریش آباد و یک هزار و ۱۴۱ واحد هم در چهار شهر سنندج، سقز، بانه و مریوان که بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارند، ساخته می‌شود که در این شهرهای زمین مورد نیاز در حال تامین است و تا پایان سال سه هزار واحد برای اجرای پروژه به پیمانکار تحویل می شود.

وی همچنین اضافه کرد: مسئولیت ساخت واحدهای این طرح در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر برعهده ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر بر عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است که چندی پیش با حضور استاندار کردستان و مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط، اولین پروژه این طرح با مشارکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در قالب یک پروژه 196 واحدی در شهرک بهاران سنندج کلنگ زنی شد.

مدیر شعب کردستان درخصوص چگونگی اجرای پویش "چگونه خانه دار شویم" در شهرهای استان نیز گفت: "پویش چگونه خانه دار شویم" راه های خانه دار شدن از طریق تبلیغات محیطی و فضای مجازی اطلاع رسانی می شود در این خصوص شهروندان کردستانی می توانند با مراجعه به تارنمای اینترنتی بانک مسکن https://www.bank-maskan.ir/khaneh و مراجعه حضوری به شعب در خصوص تمهیدات این بانک اطلاعات بیشتر را کسب کنند.

وی درخصوص اجرای پویش در شهرهای جدید و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت ابراز داشت: در شهرهای جدیدی که به تازگی شهر شده اند و سیمای شهری آن از بافت روستایی خارج نشده است، نبود اسناد مالکیت و به تبع آن عدم اخذ مجوز و پروانه ساخت باعث می‌شود بانک مسکن نتواند به رسالت اصلی خود مبنی بر صاحبخانه کردن افراد ساکن در این شهرها عمل کند.

مدیر شعب بانک مسکن کردستان یادآور شد: با اجرای «پویش استانی چگونه خانه دار شویم؟ »هر کدام از ساکنین این شهرها می‌توانند پس از اخذ سند مالکیت از تمام تسهیلات بانک مسکن برای ساخت و ساز و خرید واحد مسکونی بهره‌مند شوند.

سلیمی همچنین حضور کارشناسان بانک مسکن در میز خدمت ادارات کل و شهرداری های استان برای معرفی پویش و مشاوره تسهیلات بانک مسکن به کارکنان و مراجعین را به عنوان مهمترین محور برنامه های پویش «چگونه خانه دار شویم؟» عنوان کرد.

گفتنی است بانک مسکن در استان کردستان دارای 21 شعبه است که 9 شعبه آن در شهرستان سنندج و 12 شعبه دیگر در سایر شهرستان ها به مردم کردستان خدمت رسانی می کنند.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000