یک میلیون و ۴۲ هزار نفر در طرح ملی مسکن ثبت نام کردند

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۹/۱۲/۰۲
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از ثبت نام نزدیک به یک میلیون و ۴۲ هزار نفر در سطح کشور در طرح ملی مسکن خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از ایرنا، احمد اصغری مهرآبادی روز پنجشنبه که به منظور بازدید از سایت کوی زنجان و پروژه های ‌اقدام ملی مسکن غرب به شهر زنجان سفر کرده بود در جمع خبرنگاران، افزود: از این تعداد ثبت نام کننده، ۳۰۰ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند.

وی ادامه داد: با بررسی های انجام شده، تعداد واجدین شرایط نهایی به ۱۸۰ هزار نفر رسید که تاکنون نیز ۱۱۳ هزار نفر نسبت به واریز مبلغ تعیین شده، اقدام کرده اند که امید می رود با اعتماد هرچه بیشتر مردم و متقاضیان، بتوان در رابطه با طرح ملی مسکن گام های خوب و ارزنده تری را برداشت.

اصغرى مهرآبادی با بیان اینکه در حال حاضر ساخت پروژه های ملی مسکن با سرعت پیش می رود، اظهار داشت: با توجه به اینکه طرح ملی مسکن جا افتاده است بنابرین متقاضیان واجد شرایط از آن استقبال کرده و نسبت به واریز وجوه در نظر گرفته شده (آورده متقاضیان) اقدام کرده و می کنند.

وی با تاکید بر اینکه زمین مورد نیاز برای احداث حدود ۲۶۰ هزار واحد ملی مسکن، تامین شده و در حقیقت این میزان زمین، بیشتر از تعداد متقاضیان واریز کننده وجوه است، تصریح کرد: در راستای طرح ملی مسکن، تشکیل چهار کمیته در سطح استان‌های کشور در خصوص خدمات زیربنایی از جمله آب، برق، گاز و فاضلاب و سایر موارد پیش‌بینی شده که این کمیته در زنجان نیز فعالیت خود را آغاز کرده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: اگر مردم حرکت های ما در این خصوص را مشاهده کنند و کارها نیز به صورت جدی و جهادی انجام بگیرد به حتم میزان استقبال فراتر از این رقم خواهد بود که در گذشته نیز این چنین بوده و اکنون نیز روند استقبال خوب و رضایت بخش است.

اصغری مهرآبادی با اشاره به اینکه استان زنجان در طرح اقدام ملی مسکن همانند طرح مسکن مهر ، پیشتاز است، افزود: از ۲۸ هزار نفر ثبت نام کننده در طرح اقدام ملی مسکن در این استان قریب ۱۵ هزار نفر واجد شرایط شناخته شده اند.

وی با بیان اینکه کار احداث بالغ بر ۱۰ هزار و ۵۰۰ واحد در این استان شروع شده است ، یادآور شد: استان زنجان در بحث مسکن مهر ، نخستین استان برتر کشور بود که پرونده آن در اردیبهشت ۹۶ بسته و جشن اختتام نیز گرفته شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: دولت بعدی نیز مکلف است این طرح نیمه تمام (ملی مسکن) را به پایان برساند کما اینکه در دولت های هفتم و هشتم نیز طرح استیجار (اجاره به شرط تملیک) شروع شد و بخشی از طرح نیز که نیمه تمام مانده بود در دولت های نهم و دهم، تکمیل شد و به پایان رسید.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000