وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد و بازدید از مناطق زلزله زده اعلام کرد:

تخصیص تسهیلات ارزان قیمت پس از ارزیابی دقیق خسارات به زلزله زدگان

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۹/۱۲/۰۲
وزیر راه و شهرسازی با همراهی رییس سازمان مدیریت بحران برای بررسی وضعیت مردم زلزله زده استان کهگیلویه و بویراحمد، وارد سی سخت شد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در بدو ورود به سی سخت با همراهی رییس سازمان مدیریت بحران کشور و استاندار در دیدار چهره به چهره با مردم سی سخت آخرین وضعیت مردم زلزله زده را مورد بررسی قرار داد.

در این سفر وزیر راه و شهرسازی در جمع مردم زلزله زده اظهار داشت: تسهیلات ارزان قیمت پس از ارزیابی دقیق میزان خسارت به مناطق زلزله‌زده دنا تخصیص خواهد یافت.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر یکپارچگی در بحث خدمات رسانی به مردم گفت: بنده از طرف رییس جمهور حامل سلام ویژه و پیام به مردم عزیز و با کفایت استان کهگیلویه و بویراحمد هستم.

وی هدف از این سفر را ارزیابی وضعیت برای برنامه‌ریزی جهت تخصیص اعتبار به مناطق زلزله عنوان کرد و افزود: خسارات باید به شکل دقیق ارزیابی شود تا بتوانیم تسهیلات ارزان قیمت تخصیص دهیم‌.

اسلامی در خصوص تعیین تکلیف وضعیت قبوض آب، برق و گاز، اظهار داشت: تا زمان اسکان دائم مردم و جایگزینی منازل آنها پرداخت آنها به تعویق می‌افتد.

این عضو کابینه دولت دوازدهم با بیان اینکه پیگیر مشکلات زیست محیطی محور سی سخت-یاسوج هستم، بیان کرد: عملیات پروژه محور سی سخت - یاسوج از سر گرفته می‌شود.

اسلامی گفت: مردم در ساخت خانه‌ها برای استحکام سازی دقت کنند تا در چنین بحران‌هایی گرفتار نشوند.

وی تصریح کرد: از رییس سازمان نظام مهندسی خواستیم که خانه‌های نوساز بررسی شوند و با کارشناسانی که نظارت بر ساختمان ها داشتند و کوتاهی کردند برخورد شده و به کمیته انتظامی نظام مهندسی معرفی شوند.

اسلامی در بخش دیگری از سخنانش، گفت: پرداخت تسهیلات عقب مانده مردم دنا به زمان دیگری موکول می شود.

پیگیر ایجاد ردیف بودجه‌ای برای بازسازی مناطق زلزله زده هستیم؛ مردم امیدشان به کمیسیون تلفیق است

همچنین مهدی روشنفکر نماینده مرکز بویراحمد و دنا، در بازدید از مناطق زلزله زده شهرستان دنا اظهار داشت: با توجه به حضورم در مناطق زلزله زده با هماهنگی با همکاران در مجلس شورای اسلامی و کمیسیون تلفیق، پیگیر ردیف بودجه‌ای با عنوان بازسازی مناطق زلزله زده شهرستان دنا هستیم.

وی از ثبت پیشنهاد ردیف بودجه‌ای به شماره 88-550000 با عنوان بازسازی مناطق زلزله زده دنا خبر داد و افزود: به دلیل حضور در مناطق زلزله زده این پیشنهاد با هماهنگی انجام شده به نام یکی از همکاران نماینده مجلس ثبت شده است.

روشنفکر با اشاره به تماس تلفنی رییس مجلس شورای اسلامی با وی، خاطرنشان کرد: مسائل و مشکلات مناطق زلزله زده به اطلاع رییس مجلس رسانده شده و درخواست داشتیم برای کمک به این مناطق تصمیم درست و به موقع اتخاذ شود.

نماینده مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به شناسه پیشنهاد ثبت شده به شماره 1303 مورخ 30 بهمن ماه مبنی بر ردیف بودجه برای مناطق زلزله زده دنا، ادامه داد: یک مشکلی که وجود دارد این بوده که هنوز میزان دقیق خسارت مشخص نیست و مسوولان سازمان برنامه و بودجه همین ایراد را نیز وارد می‌دانند.

روشنفکر تاکید کرد: در شرایط فعلی از هیچ کوششی برای تصویب ردیف بودجه‌ای برای بازسازی مناطق زلزله زده شهرستان دنا دریغ نمی‌کنیم و امیدوارم منتج به نتیجه شود.

وی وضعیت زندگی در مناطق زلزله‌زده را رضایت بخش ندانست و افزود: مردم در شرایط سختی به سر می‌برند و با کمبود برخی اقلام و امکانات روبه‌رو هستند که انتظار می‌رود متولیان امر با همکاری مردم نهایت امدادرسانی و کمک را داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، زمین‌لرزه‌ای به بزرگی۵.۶ دهم ریشتری، ساعت ۲۲ و ۵ دقیقه و ۳۴ ثانیه ؛چهارشنبه شب شهر سی‌سخت مرکز شهرستان دنا را در استان کهگیلویه و بویراحمد لرزاند. مرکز لرزه نگاری کشور اعلام کرد این زمین لرزه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین اتفاق افتاد که در فاصله ۱۰ کیلومتری سی‌سخت در کهگیلویه و بویراحمد ، ۱۹کیلومتری کمه در استان اصفهان و ۲۴ کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد رخ داده است . شدت این زمین لرزه در شهرهای یاسوج، گچساران و دهدشت هم احساس شد. سی سخت در ۳۵ کیلومتری غرب یاسوج قرار دارد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000