بازار مصالح ساختمانی به زودی کنترل می‌شود

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۹/۱۲/۰۳
عضو هیأت رییسه کمیسیون عمران مجلس گفـت: قرار است جدول آنالیز قیمت مصالح ساختمانی از درب کارخانه تا زمانی که به دست مصرف کننده می‌رسد تا ۱۵ اسفند توسط وزارت صنعت تهیه و به کمیسیون ارائه شود تا سپس با ایجاد راهکاری از افزایش قیمت بی‌ضابطه مصالح ساختمانی جلوگیری کرده و بازار را کنترل کنیم.
پایگاه خبری بانک مسکن

کمال علی پور خنکداری در گفت‌وگو با پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، در خصوص مخالفت وزیر راه و شهرسازی با ارائه قیر رایگان گفت: چند ماه گذشته هنگامی که مباحث مربوطه به توزیع قیر در صحن مطرح شد، معتقد بودیم که توزیع قیر به صورت حواله‌ای مشکلاتی به وجود آورده و باید در روش توزیع آن تجدیدنظر شود.
نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: هنگامی که قیر به صورت حواله‌ای عرضه ‌می‌شد، برخی سودجویان حواله‌ها را می‌فروختند از این رو کمتر در پروژه‌های عمرانی استفاده می‌شد و اگر هم استفاده می‌کردند حواله متناسب با نیاز پروژه نبود از طرفی هم برخی پیمانکاران برای دریافت مطالباتشان از حواله قیر استفاده می‌کرند، لذا توزیع قیر با این روش موجب اعتراض نمایندگان قرار گرفت.
وی اظهار کرد: با توجه به مصوبه مجلس مقرر شد، توزیع قیر به صورت حواله‌ای متوقف و تنها به شرکت‌های زیرساخت داده شود تا پس از پرداخت ریالی به پیمانکاران پروژه‌ها تحویل داده شود بنابراین به هیچ عنوان موضوع قیر رایگان مطرح نیست.
نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکلات مربوط به افزایش قیمت قیر کماکان وجود دارد، خاطرنشان کرد: نه تنها در خصوص قیر بلکه در رابطه با سایر مصالح ساختمانی مانند فولاد و سیمان نیز با مشکل افزایش قیمت ناشی از عدم نظارت و کنترل بازار مواجه هستیم.
نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در همین راستا جلسه ای در کمیسیون عمران با حضور معاون وزارت صمت و مسوولان مربوطه برگزار کردیم و مقرر شد تا 15 اسفند جدول آنالیز قیمت مصالح ساختمانی از درب کارخانه تا زمانی که به دست مصرف کننده می‌رسد را تهیه و به کمیسیون ارائه کند تا سپس با ایجاد راهکاری از افزایش قیمت بی‌ضابطه مصالح ساختمانی جلوگیری کرده و بازار را کنترل کنیم.
این نمایند مردم در مجلس شورای اسلامی همچنین افزود: وزیر صمت در جلسه‌ی کمیسیون عمران قول داده که ظرف یک ماه بازار را کنترل کرده و قیمت مصالح ساختمانی را کاهش دهد که متاسفانه به وعده خود عمل نکرد.
عضو هیأت رییسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: البته با توجه به شرایطی که در کشور وجود دارد باید به وزیری که به تازگی مسوولیت وزارت صمت را بر عهده گرفته هم کمی حق دهیم چرا که مدیران با نگاه آن آشنا نیستند؛ باید کمی فرصت دهیم تا برنامه هایش را اجرایی کند.

وی اضافه کرد: امیدواریم با کنترل بازار مصالح ساختمانی که نقش قابل توجهی در قیمت ساخت دارد، بتوان قیمت تمام شده مسکن را از این محل کنترل کرد تا در کنار سایر برنامه‌های مکمل از جمله طرح جهش تولید و تامین مسکن، گام‌های موثری با کمک دولت و مجلس در خصوص مدیریت این بازار برداشت تا بازار مسکن به زودی به یک ثبات قیمتی دست یابد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000