رییس جمهور در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت تاکید کرد:

طرح اقدام ملی مسکن گام مهم این دولت برای تامین مسکن دهک‌های پایین و متوسط درآمد است

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۹/۱۲/۰۴
وزیر راه و شهرسازی نماینده رییس جمهور که سفری به استان کهگیلویه و بویر احمد و منطقه زلزله زده سی سخت داشت، گزارشی از آخرین وضعیت و اقدامات انجام گرفته ارائه داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، دویست و پنجمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت صبح دوشنبه برگزار و در این جلسه وزیر راه و شهرسازی که به نمایندگی از طرف رییس‌جمهور به استان کهگیلویه و بویر احمد و منطقه زلزله‌زده سی‌سخت سفر کرده بود، گزارشی از وضعیت زلزله‌زدگان، میزان آسیب و خسارات، روند امدادرسانی و مداوای مصدومان و اسکان موقت خانواده‌هایی که خانه‌هایشان آسیب دیده و همچنین برآورد خسارات وارد شده و برنامه‌ریزی برای کمک به ساخت منازل تخریب شده، ارائه کرد.

پس از ارائه این گزارش، رییس جمهور بر ضرورت کمک‌رسانی فوری به زلزله‌زدگان، جبران خسارت‌ها و همچنین تسریع در اسکان موقت کسانی که منازلشان در این زلزله خسارت دیده است با توجه به فصل سرما در این منطقه، تاکید کرد.

رییس جمهور در ادامه با اشاره به گزارش وزیر راه و شهرسازی در خصوص آخرین وضعیت طرح اقدام ملی مسکن، این طرح را گام بزرگ دولت تدبیر و امید برای تامین مسکن دهک‌های پایین و متوسط درآمدی جامعه عنوان کرد و با اشاره به روند خوب طی مراحل این طرح ملی و زیربنایی اظهار داشت: امیدواریم بخشی از واحدهای در دست ساخت این طرح تا پایان این دولت تکمیل و افتتاح شود.

روحانی تامین زمین مورد نیاز برای اجرای طرح ملی مسکن از طرف دولت را نقطه قوت این طرح عنوان کرد و افزود: خوشبختانه این طرح با استقبال و مشارکت خوبی از سوی متقاضیان مواجه شده و امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های درست، مسکن همه ثبت‌نام کنندگان در زمان مقرر آماده و تحویل شود.

رییس جمهور با اشاره به اینکه زمین مورد نیاز برای ساخت ۲۶۰ هزار واحد فراهم شده است و مراحل ساخت واحدها در ریل طبیعی خود افتاده است، افزود: توزیع استانی طرح‌ها نیز متناسب با نیاز بوده و پروژه‌های اجرایی در استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و یزد در ماه‌های آتی به بهره‌برداری خواهد رسید.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000