توسعه ۲۰۰ کیلومتری خطوط‌ مترو بین شهرهای جدید و شهرهای مادر در دستور کار است

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۹/۱۲/۱۱
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با اشاره به اتخاذ سیاست توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل بین شهرهای جدید و شهرهای مادر گفت: هم اکنون ساخت ۲۰۰ کیلومتر مترو بین شهرهای جدید و شهرهای مادر در دستور کار این شرکت قرار دارد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حبیب‌‌‌‌اله طاهرخانی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید عنوان کرد: موضوع حمل‌ و‌ نقل بین شهرهای جدید و شهرهای مادر و به‌‌ ویژه توسعه حمل‌ و‌ نقل ریلی انبوه در دستور کار ویژه این شرکت قرار دارد.

وی گفت: در بدو شکل‌گیری شهرهای جدید علی‌‌رغم اینکه این شهرها از نظر مکان‌‌یابی، آب و هوا و دوری از آلودگی و ترافیک شهری، وضعیت مناسبی داشتند اما با استقبال مردم مواجه نبودند و یکی از دغدغه‌های آنان، موضوع تردد و حمل و نقل به این شهرها بود که باید تسهیل می‌‌شد.

طاهرخانی با بیان اینکه به این منظور بر حمل و نقل ریلی، آزادراهی و بزرگراهی تمرکز کرده‌ایم، افزود: ساخت حدود ۲۰۰ کیلومتر خط مترو بین شهرهای جدید و شهرهای مادر را در دستور کار داریم که اولین آن، یعنی مترو کرج-هشتگرد، سال گذشته به‌طول ۲۶ کیلومتر افتتاح شد. مترو اصفهان-بهارستان، پروژه مهم دیگری است که در این حوزه در دست ساخت داریم. طول این خط ۱۵ کیلومتر است و تلاش می‌کنیم تا سال آینده این پروژه را نیز به افتتاح برسانیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی، مترو مشهد-گلبهار را دیگر پروژه مهم شرکت عمران شهرهای جدید در حوزه حمل و نقل ریلی خواند و خاطرنشان کرد: پیشرفت این خط مترو که حدود ۴۰ کیلومتر طول دارد، هم‌اکنون حدود ۴۰ درصد است.

طاهرخانی همچنین از آغاز عملیات اجرایی مترو تهران-پردیس در سال جاری خبر داد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000