بازسازی مناطق زلزله‌زده سی‌سخت با مشارکت و محوریت مردم

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۹/۱۲/۱۸
مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد رمز موفقیت هر بازسازی را مشارکت فعال مردم زلزله‌زده در بازسازی واحدهای مسکونی‌شان عنوان کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حسین جنتی مدیرکل بنیاد مسکن استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص بازسازی منطقه زلزله‌زده سی‌سخت، گفت: یکی از مهمترین موضوعاتی که هنگام اجرای پروژه‌های بازسازی پس از سوانح از سوی بنیاد مسکن مدنظر قرار می‌گیرد، موضوع مدیریت بازسازی با مشارکت خود مردم است، یعنی دخالت نظرات، خواسته‌ها و حضور فعال و آگاهانه مردم در اجرای پروژه‌های بازسازی به نحوی که علاوه بر رضایتمندی مردم، از بعد موفقیت در پیشبرد اهداف، نتایج قابل‌قبولی حاصل شود.

وی خاطرنشان کرد: بازسازی مناطق زلزله‌زده باید با مشارکت و محوریت مردم انجام شود و دولت و مجریان بازسازی نیز نقش حمایتی، هدایتی و کنترل‌کننده داشته باشند.

وی افزود: بر اساس تجارب به دست آمده از باز سازی های قبل در جایی که مردم وارد کار می‌شوند کار موفق پیش می‌رود. کار بازسازی که صرفا دولتی شود معمولا با مشکل مواجه می‌شود. در حقیقت رمز موفقیت در هر بازسازی مشارکت فعال مردم زلزله‌زده در بازسازی واحدهای مسکونی‌شان است.

جنتی با بیان وجود محدودیت‌های زمانی و شرایط ناپایدار جوی منطقه سی‌سخت، توضیح داد: برای تخریب و آواربردای خانه‌های خسارت دیده ناچار بودیم با حجم وسیعی از ماشین‌آلات وارد شویم. هم‌اکنون با بیش از ۱۱۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات سنگین و راه‌سازی همچون کمپرسی، لودر، بیل مکانیکی و سایر تجهیزات، مشغول به فعالیت هستیم و امید است با برنامه‌ریزی به‌ عمل آمده، در صورت همکاری مردم تا ظرف یک ماه آینده کار آوار بردای به اتمام برسد، همچنین به موازات اتمام آوربرداری هر واحد کار بازسازی آن واحد نیز شروع خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بیان کرد: در این بازسازی اعتبارات بانکی هر واحد مسکونی احداثی ۱۰۰ میلیون تومان وام و ۲۰میلیون تومان کمک بلاعوض در سطح شهر و در مناطق روستایی مبلغ ۸۰ میلیون وام و ۲۰ میلیون تومان کمک بلاعوض به مردم مناطق زلزله‌زده دنا پرداخت خواهد شد.

وی افزود: وام معیشتی تا سقف ۳۰ میلیون تومان تسهیلات و همچنین کمک بلاعوض جهت تامین لوازم معیشتی ۱۵ میلیون تومانی به متقاضیان واحدهای احداثی و تعمیری پرداخت خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: کمک هزینه اسکان موقت ۲۰ میلیون تومان کمک بلاعوض برای شهر و برای روستا ۱۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

به گزارش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، وی در خصوص تسهیلات واحدهای تعمیری گفت: برای واحدهای آسیب دیده تعمیری تا سقف ۳۰ میلیون تومان تسهیلات و ۱۵ میلیون تومان کمک بلاعوض جهت تعمیر واحدهای مذکور در شهر و روستا پرداخت خواهد شد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000