بازدید رییس بنیاد مسکن از سکونتگاه‌های غیررسمی زابل

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۹/۱۲/۲۰
رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بعد از امضای تفاهم‌نامه همکاری بنیاد مسکن با استانداری سیستان‌و‌بلوچستان برای اجرای الگوی پیشرفت و‌ آبادانی جامع در شهرستان تفتان از سکونتگاه‌های غیررسمی زابل که ساماندهی آن برعهده بنیاد مسکن است، بازدید کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، به دنبال امضای تفاهم‌نامه بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری سیستان‌و‌بلوچستان به منظور اجرایی کردن طرح ملی آبادانی و پیشرفت جامع شهرستان تفتان که روز ۱۸ اسفند منعقد شد، علیرضا تابش رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به همراه جواد حق‌شناس معاون مسکن شهری بنیاد از مناطق حاشیه‌نشین زابل که بنیاد مسکن وظیفه ساماندهی آن‌ها را بر عهده گرفته است، بازدید کرد.

ساماندهی مناطق حاشیه‌نشین معصوم‌آباد، سیاه‌مرد، محمدآباد و امیرآباد شهرستان زابل از جمله مناطقی هستند که در برنامه بنیاد برای ساماندهی قرار دارند.

بنا بر اعلام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سکونتگاه‌های غیررسمی زابل به دلیل فرسودگی کالبدی، کمبود خدمات و زیرساخت‌های شهری مناسب و همچنین شرایط نامطلوب زیست‌محیطی و انواع مسائل اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی نیازمند توسعه و ساماندهی هستند که بنیاد مسکن از سال گذشته و همزمان در دو کلانشهر زاهدان و چابهار اقداماتی را در خصوص ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی آغاز کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی و بنا بر اعلام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، تفاهم‌نامه طرح آبادانی و پیشرفت جامع شهرستان تفتان با مشارکت حساب ۱۰۰ امام و استانداری سیستان‌و‌بلوچستان با پشتوانه پژوهش‌های میدانی دانشگاهی اجرا می‌شود. از جمله اهداف این تفاهم‌نامه، رفع محرومیت، توانمندسازی اقتصادی و فرهنگی، توانمندسازی اجتماعی مردم و تکیه بر قابلیت‌ها و توانمندی‌های بومی و طبیعی منطقه بر اساس پژوهش‌های میدانی و الگوی انجام شده در قلعه گنج اجرا خواهد شد.

ایجاد مدلی برای افزایش درآمد جامعه روستایی، حمایت از کارآفرینان جهت توسعه اقتصاد محلی و کاهش فشار بر منابع طبیعی و الگوسازی برای پیشرفت همه‌جانبه، توانمندسازی جوامع محلی از طریق ایجاد بستری مناسب برای مشارکت جمعی در قالب گروه‌های اعتبار و پس‌انداز، افزایش دسترسی روستاییان کم‌درآمد به تسهیلات اعتباری، ارتقاء مهارت‌های فردی و اجتماعی روستاییان از طریق هدایت پس‌انداز‌های غیرمولد خانوار‌های روستایی به سرمایه‌های مولد کارآمد، افزایش درآمد خانوار‌های کم‌درآمد از طریق پرداخت وام‌های کوچک برای فعالیت‌های درآمدزا، برنامه‌ریزی جهت اجرای پروژه‌هایی که مبتنی بر ظرفیت، امکانات و شرایط منطقه باشد از دیگر اهدافی است که در این تفاهم‌نامه دنبال می‌شود.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000