۸ میلیارد تومان بلاعوض به زلزله‌زدگان کهگیلویه‌وبویراحمد پرداخت شد

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۹/۱۲/۲۵
رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه هیات وزیران ۴۲۰ میلیارد تومان برای پرداخت تسهیلات و بازسازی سی‌سخت مصوب کرد از پرداخت ۸ میلیارد تومان بلاعوض به زلزله‌زدگان خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، علیرضا تابش رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی که ۲۴ اسفند به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کرده بود تا به بخشی از مشکلات زلزله‌زدگان آن استان به ویژه سی‌سخت رسیدگی کند، اظهار داشت: با وقوع زلزله سی‌سخت به بزرگی ۵.۶ که ۲۹ بهمن به وقوع پیوست تیم‌های ارزیاب به شناسایی واحدهای تخریبی و تعمیراتی پرداختند که نتایج حاکی از تخریب یک هزار و ۲۶۰ واحد و آسیب به ۲ هزار و ۹۰۰ واحد مسکونی داشت. همچنین در ارزیابی‌ها ۲هزار و ۳۰۰ واحد نیز معیشتی تشخیص داده شد که بر اساس آن تسهیلاتی از هیات وزیران برای کمک به زلزله‌زدگان اخذ شد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از تصویب ۴۲۰ میلیارد تومان اعتبارات برای زلزله‌زدگان استان کهگیلویه و بویراحمد در جلسه پنج اسفند امسال در هیات وزیران خبر داد و در بیان جزئیات آن، اعلام کرد: براساس مصوبه هیات وزیران ۲۷۰ میلیارد تومان تسهیلات برای واحدهای احداثی، تعمیری و معیشتی، ۱۳۰ میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض برای واحدهای احداثی، تعمیری، معیشتی و اسکان موقت، ۲۰ میلیارد تومان اعتبار عمرانی برای استان زلزله‌زده کهگیلویه و بویراحمد تخصیص یافت.

تابش تصریح کرد: در مدت زمان کمتر از یکماه از زلزله با تلاش‌های شبانه‌روزی همکاران بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای تمامی واحدهایی که در زلزله تخریب و یا دچار آسیب شدند پرونده تشکیل شده است. همچنین نیمی از واحدهای احداثی شهری جهت صدور پروانه به شهرداری‌ها معرفی شدند.

وی از دیگر کمک‌های بنیاد مسکن به زلزله‌زدگان استان کهگیلویه و بویراحمد را تخصیص یک هزار تن میلگرد، یک هزار تن سیمان برشمرد و توضیح داد: تاکنون برای ۵۰۰ واحد احداثی و۴۰۰ واحد تعمیراتی مبلغ ۸ میلیارد تومان بلاعوض پرداخت شده است.

به گفته تابش، هم اکنون ۱۵۰ دستگاه ماشین‌آلات جهت انجام آوار برداری فعال هستند و عملیات آواربرداری ۲۰۰ واحد به اتمام رسیده است.

گفتنی است، زلزله‌ای به بزرگی ۵.۶ ساعت ۲۲ چهارشنبه شب ۲۹ بهمن امسال در شهر سی‌سخت مرکز شهرستان دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد به وقوع پیوست که اگرچه تلفات جانی نداشت اما به تعداد بی‌شماری از واحدهای مسکونی آسیب وارد کرد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000