عضو هیات عامل بانک مسکن تشریح کرد

مهم ترین اقدامات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در سال ۹۹

عضو هیات عامل بانک مسکن مهم ترین دستاوردهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات این بانک طی یکسال ۹۹ را تشریح کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

ساسان شیردل عضو هیات عامل و معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مسکن، با بیان اینکه بانکداری الکترونیکی استفاده از فناوری‌های پیشرفته نرم‌افزاری و سخت‌افزاری مبتنی بر شبکه و مخابرات را برای تبادل منابع و اطلاعات مالی به صورت الکترونیکی فراهم می آورد، به پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، گفت: در یکسال ۹۹ بانک مسکن اقدامات گسترده و متعددی در این حوزه در دستور کار قرار داد. یکی از مهم ترین اقدامات در حوزه اپلیکیشن های بانکی بود که موفق به متمرکز کردن کل حساب های سپرده ها شدیم همچنین حساب های صندوق را به سیستم سپرده منتقل کردیم.

وی افزود: تکمیل راه اندازی سیستم ارزی، محصولات ضمانتنامه و اعتبارات اسنادی از دیگر اقدامات مهم امسال بود.علاوه بر این سایر قسمتهای سیستم تسهیلات نیز آماده شده و در حال تکمیل است.

وی با بیان اینکه در حوزه امور زیرساختی نیز فعالیت های متعددی انجام شد، اظهار کرد: از مهم ترین این امور، طرح ریزی معماری داده بانک و تدوین سند تحول دیجیتالی بانک بود که هم اکنون مراحل نهایی ارزیابی و تصویب را می گذراند.

عضو هیات عامل بانک در عین حال تصریح کرد: در حوزه بانکداری باز نیز مدل بانکداری باز تدوین و در حال ایجاد پلتفرم هستیم. همینطور در سال جاری نسخه موبایل بانک غیروابسته به سیستم عامل نیز طراحی و اجرایی شد. این نسخه یک نسخه منحصربه فرد است که وابسته به سیستم عامل نیست.

معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مسکن همچنین گفت: بانک مسکن نخستین بانکی بود که در سال جاری بستر ارائه خدمات احراز هویت سجام از طریق شعب بانک مسکن را فراهم کرد. در سال آینده این امکان توسعه پیدا خواهد کرد و برای مشتریانی که تاکنون در بانک مسکن حساب نداشته اند امکان افتتاح حساب به صورت مجازی فراهم خواهد شد.

وی به اقدام مهم دیگر بانک مسکن در این حوزه اشاره کرد و ادامه داد: همینطور در راستای توسعه اینترنت بانک اقدام به اجرای طرح ویدئو بانک مسکن کردیم که می تواند تحول بزرگی در عرصه خدمات رسانی بانکداری مجازی باشد. البته این نکته نیز قابل توجه است که بانک مسکن همزمان با فراگیری ویروس کرونا، به منظور رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی و ایجاد شرایط ارتقای سلامتی مشتریان، فرآیند درخواست تسهیلات را به صورت کاملا غیرحضوری طراحی و اجرایی کرد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به مهم ترین برنامه ها و سیاست های پیش بینی شده برای پیگیری و اجرا در سال ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: توسعه سرویس های الکترونیکی، سیستم جامع مالی، تکمیل آرشیو دیجیتال سوشال مدیا بانک، زیر بار قرارگرفتن ۱۰۰ درصدی سایت اصفهان و ... از جمله اقداماتی است که برای سال ۱۴۰۰ در دستور کار قرار دارد.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000