معاون مسکن و ساختمان خبر داد:

واحدهای خالی که بیش از ۱۲۰ روز خالی باشند مشمول مالیات می‌شوند

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۰/۰۱/۱۰
معاون مسکن و ساختمان بر الزام سرپرستان خانوار به درج انواع مالکیت در سامانه املاک و اسکان از ۱۹ فروردین به مدت ۲ ماه تاکید کرد و گفت: مالکیت یک خانه در شهر محل سکونت و یک خانه در شهر دیگر مشمول مالیات نمی‌شود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان در خصوص الزام مالکان و سرپرستان خانوار به ثبت انواع مالکیت در سامانه املاک و اسکان به نشانی http://amlak.mrud.ir و اخذ مالیات از خانه‌های خالی، اعلام کرد: سرپرستان خانوار اعم از مالک و مستاجر از ۱۹ فروردین به مدت ۲ ماه ملزم به ثبت انواع مالکیت در سامانه املاک و اسکان، هستند.

معاون مسکن و ساختمان در خصوص خانه‌های خالی و اخذ مالیات از آنها بر اساس قانون مالیات، گفت: اطلاعاتی که سرپرستان خانوار در سامانه املاک و اسکان ثبت می‌کنند به این شکل قابل‌قبول است و مشمول مالیات نمی‌شود که سرپرست خانوار مالک یک واحد در شهر محل سکونت و یک واحد نیز در شهر و یا روستایی غیر از شهر محل سکونت خود باشد.

محمودزاده افزود: خانوارهایی که بیش از دو واحد مسکونی (یکی در شهر محل سکونت و دیگری در شهر و روستایی غیر از محل سکونت) داشته باشند و بیش از ۱۲۰ روز خالی باشد مشمول مالیات می‌شود.

به گفته وی، جریمه مالیات بر خانه‌های خالی برای اشخاص حقیقی در سال اول ۶ برابر ارزش اجاره واحد، سال دوم ۱۲ برابر و سال سوم ۱۸ برابر خواهد بود. برای اشخاص حقوقی واحدهای خالی در سال نخست ۱۲ برابر، سال دوم ۲۴ برابر و سال سوم ۳۶ برابر خواهد بود.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000