دوبانده شدن محور بیرجند قائن با حمایت واعتبار بانک مسکن

در واپسین روزهای سال ، مدیر شعب استان خراسان جنوبی به همراه مدیر کل راه و شهرسازی از مراحل تکمیلی ساخت جاده ی محور بیرجند قائن که با اعتبار تخصیصی از سوی بانک در دست اجرا می باشد بازدید کرد .
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا،محمد رضا بوستان افروز مدیر شعب خراسان جنوبی در این دیدار گفت : محور بیرجند قائن ،راه محور توسعه و پیشرفت جامعه است و تلاش در جهت ارتقاء سطح جاده ای کشور پیشرفت و آبادانی کشور را به دنبال دارد و بانک مسکن به عنوان بانکی توسعه ای با حمایت از طرح ها و پروژه های ملی بیش از بیش بر توسعه ای بودن خود تاکید دارد.

وی ادامه داد:کریدور بیرجند قائن که به محور توسعه شرق معروف است از قدیم یکی از محورهای بسیار مهم وحیاتی درجهت توسعه زیرساخت‌های شرق کشور بوده که از چابهار - زاهدان - بیرجند عبور و به مشهد متصل می شود ، این محور که در سه استان سیستان و بلوچستان ، خراسان جنوبی و خراسان رضوی قرار دارد از بار ترافیکی بالایی برخوردار است و همه ساله حوادث زیادی را به دنبال داشته است .

بوستان افروز بیان کرد : با پیگیری های وزیر راه و مقام عالی استان و همچنین همکاری مدیران بانک مسکن برای اولین بار از ظرفیت ماده 56 الحاق استفاده شده ومبلغ 50 میلیارد تومان در قالب تسهیلات از بانک به این پروژه اختصاص یافت که تاکنون ۲قسط آن پرداخت شده است . بوستان افروز ادامه داد : با تخصیص اعتبار جاده ای ،عملیات اجرایی در جاده ای که سالانه بیش از 25 نفر قربانی می گرفته شدت گرفته است .

وحید داعی مدیر کل راه و شهرسازی ضمن تشکر از حمایت بانک مسکن در این بازدید بیان داشت : عملیات اجرایی دو بانده سازی محدوده بیرجند تا قائن که شامل 100 کیلومتر می باشد از سال ۸۹ آغاز شده و طی عملیات انجام شده تا سال ۹۷ حدود ۴۰ کیلومتر از این محور دو بانده شده که متوسط سالیانه ۴ کیلومتر دو بانده سازی انجام شده است . مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی اعتبار تخصیص یافته برای این محور تا پایان سال ۹۷ را ۱۶ میلیارد تومان دانست و گفت: اعتبارات محدود سبب شد تا عملیات دوبانده سازی محور با کندی پیش رود. وی با بیان اینکه اعتبار تخصیصی بانک مسکن باعث پیشرفت مراحل اجرایی پروژه شده است افزود : در حال حاضر ۵۵ کیلومتر از محور بیرجند قائن زیر بار عبور رفته و تقریبا در یک سال ۱۵ کیلومتر عملیات دوبانده سازی انجام شده است.داعی گفت: از ۴۵ کیلومتر باقیمانده ۱۳ کیلومتر آسفالت و در حال خط کشی و نصب تابلو هستیم که ظرف حداکثر سه هفته آینده زیر بار ترافیکی خواهد رفت . وی گفت: ۱۰ کیلومتر دیگر نیز از این مسیر آماده آسفالت داریم که در حداقل زمان ممکن آسفالت خواهد شد.مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر ۵ پیمانکار با ۲۰۰ دستگاه ماشین آلات سنیگن و ۳۰۰ نفر پرسنل در دو شیفت کاری مشغول فعالیت هستند.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000