آغاز احداث ۴۰۵ واحد مسکونی در چابهار

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۰/۰۱/۲۲
ساماندهی و احداث واحد مسکونی برای حدود ۸ هزار خانوار ساکن در بافت حاشیه‌ای و سکونتگاه‌های غیررسمی در برنامه بنیاد مسکن قرار گرفت.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، جواد حق‌شناس معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، جزئیات اقدامات معاونت مسکن شهری بنیاد را در ساماندهی بافت‌های حاشیه‌ای و سکونتگاه‌های غیررسمی چابهار، توضیح داد.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه برنامه بنیاد برای ساماندهی بافت حاشیه‌ای و سکونتگاه‌های غیررسمی چابهار، ۷ هزار و ۸۵۸ خانوار است، گفت: تاکنون از بیش از ۷ هزار خانواری که در برنامه ساماندهی قرار دارند، ۲ هزار و ۱۱۵ نفر برای دریافت پروانه معرفی شدند. از این تعداد ۴۰۸ مورد موفق به دریافت پروانه ساخت شدند.

حق‌شناس افزود: ۴۰۵ مورد نیز ساخت را آغاز کرده‌اند که ۲۰۰ واحد مسکونی که در برنامه ساخت قرار دارند از پیشرفت عملیاتی وارد پیشرفت فیزیکی شده‌اند.

معاون بنیاد مسکن توضیح داد: بنیاد مسکن در چابهار یک و نیم میلیون مترمربع آماده‌سازی زمین انجام داده است. همچنین، با تلاش بنیاد مسکن ۵ هزار مترمربع مصالح وارد محیط شده و ۳هزار و ۷۰۰ مترمربع جوی و جدول و ۵۷ هزار مترمربع آسفالت اجرا شده است. با اهالی شرط گذاشته‌ایم که چنانچه هر خانوار ساکن در آن محلات، یک نهال درخت در منطقه بکارند، آسفالت را نیز به طور کامل انجام بدهیم.

وی ادامه داد: تجیهز یک پارک محله‌ای در مناطق حاشیه‌ای چابهار و آماده‌سازی پارک محله‌ای دیگر برای استفاده ساکنان توسط بنیاد مسکن، در حال اجراست.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000