فعال بودن دو نهضت زیرساختی و خانه‌سازی در کشور

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۰/۰۲/۰۴
وزیر راه و شهرسازی در جریان سفر به استان اصفهان ضمن دیدار با آیت‌الله مهدوی، سیاست‌ها و اقدامات وزارت‌خانه در حوزه مسکن و راه را تشریح کرد و گفت: دو نهضت فعال در حوزه زیرساخت‌ها و خانه سازی در کشور برپا شده است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، دوم اردیبهشت ماه ، محمداسلامی وزیر راه و شهرسازی با همراهی علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با آیت الله العظمی مهدوی "امام جمعه موقت و نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری" دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر راه و شهرسازی در جریان این دیدار با بیان این مطلب که در دوسال اخیر اقدامات بزرگی در زمینه راه و مسکن انجام شده است، اظهار کرد: در این دوران با وجود اینکه کشور با تحریم‌های سنگین مواجه بود، پیشرفت‌های بزرگی در امر سازندگی رخ داد که امیدواریم مردم نیز از پرتو نتایج این اقدامات زندگی بهتری نسبت به قبل داشته باشند.

وی با بیان اینکه سال گذشته از نظر بودجه عمرانی وضعیت بهتری داشتیم عنوان کرد: نهضت سنگینی در بحث زیرساخت‌ها در کشور فعال است بنحوی که بسیاری از پروژه‌ها که از سنوات قبل راکد مانده بود در دو سال اخیر عملیات اجرایی آن آغاز و بعضی نیز تکمیل و تقدیم مردم شد.

اسلامی ادامه داد: در حوزه مسکن که یکی از تکالیف این وزارتخانه است توانستیم ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر را تکمیل و تحویل دهیم و ۳۰ هزار واحد باقیمانده نیز در شرف تکمیل است.

وی با بیان اینکه یک نهضت خانه‌سازی در سراسر کشور برپا شده است اذعان داشت: در حوزه مسکن طرح جدیدی با عنوان اقدام ملی مسکن پایه‌گذاری کردیم که در حال حاضر ۵۳۰ هزار واحد در شکل‌های مختلف در حال ساخت است.

وزیر راه و شهرسازی اجرای بازآفرینی شهری را از دیگر اقدامات عملیاتی وزارت راه و شهرسازی برشمرد و گفت: به منظور ساماندهی بافت‌های فرسوده و کاهش حاشیه‌نشینی‌ها براساس تدابیر اندیشیده شده در قالب اجرای طرح بازآفرینی شهری، پروژه‌های فعالی را در سراسر کشور داریم.

در این دیدار آیت‌الله مهدوی ضمن تقدیر از خدمات خالصانه وزیر راه و شهرسازی در حوزه‌های کاری مختلف به پیگیری مباحثی پیرامون مسکن طلاب و مساجد ساخته شده برای پروژه‌های مسکونی مربوط به دوره‌های قبل پرداخت.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه اظهار کرد: برای حل مشکل مسکن طلاب چاره‌اندیشی شده است به این طریق که درصدی از مساکن طرح اقدام ملی مسکن به این عزیزان واگذار می‌شود.

وی با بیان اینکه تعداد ۲۳۸ مسجد در طی دو سال اخیر تکمیل شده است عنوان کرد: هیچ مجتمعی را بدون مسجد، بازارچه، مدرسه، مراکز فرهنگی، بهداشی، ورزشی و ... نمی‌سازیم و حتی در جاده‌ها نیز براساس کیلومتر شمار مساجد بین‌راهی با معماری اسلامی در حال ساخت است.

اسلامی در پایان اظهار امیدواری کرد که اقدامات انجام شده در حوزه های مختلف راه، مسکن، بازآفرینی و شهرسازی گام موثری در جهت بهبود کیفیت زندگی مردم باشد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000