حمایت ویژه بانک مسکن از سازندگان حرفه ای در سال ۱۴۰۰

محمدحسن علمداری عضو هیات مدیره بانک مسکن مهم ترین سیاست های اعتباری پیش بینی شده برای حمایت از فعالیت سازندگان حرفه ای در سال ۱۴۰۰ را تشریح کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

محمدحسن علمداری عضو هیات مدیره بانک مسکن با بیان اینکه این بانک در سال ۱۴۰۰ یک بخش ویژه تحت عنوان «فعالیت بخش مسکن و ساختمان» در قالب سیاست های اعتباری پیش بینی کرده است، به پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، گفت: بانک مسکن برای فعالان حوزه ساخت وساز مبتنی بر شناسایی و طبقه بندی که برای سازندگان و انبوه سازان در دست انجام است، سقف مشخص برای پرداخت تسهیلات مشارکت مدنی پیش بینی و تدارک دیده است. از میان طبقه بندی سازندگان مختلف، یک گروه سازندگان حرفه ای نامگذاری و شناخته که با توجه به شرایط و سوابقی که در بخش تولید و عرضه مسکن دارند شرایط پرداخت تسهیلات برای آنها متفاوت است.
وی ادامه داد: متناسب با پیش بینی های به عمل آمده بانک مسکن در جهت حمایت مالی از پروژه های ساختمانی این گروه از سازندگان سقف ریالی متفاوتی درنظرگرفته است، به این معنا که سقف هایی که به صورت عام برای پرداخت تسهیلات ساخت در نظر گرفته شده است، برای این گروه تا 50 درصد قابل افزایش است.
وی در توضیح سقف ریالی تسهیلات پیش بینی شده برای سازندگان حرفه ای در تهران، توضیح داد: در حال حاضر سقف تسهیلات ریالی مشارکت مدنی برای سازندگان حرفه ای معادل ۴۵۰ میلیون تومان است که در صورت دارابودن شرایط مورد نیاز، سقف تسهیلات تا ۵۰ درصد بابت هر واحد مسکونی میتواند افزایش پیدا کند.
وی تاکید کرد: این میزان افزایش ریالی تسهیلات فقط مختص سازندگان حرفه ای است.
محمدحسن علمداری عضو هیات مدیره بانک مسکن در توضیح معیارهای پیش بینی شده برای شناخت و انتخاب سازندگان حرفه ای، اظهار کرد: سازندگان حرفه ای چه در قالب حقیقی و چه در قالب حقوقی عمدتا مجموعه هایی هستند که دارای مجوزهای فعالیت حرفه ای در تولید مسکن هستند. به تعبیری این گروه یا عضو کانون انبوه سازان هستند یا دارای رتبه اعتباری از وزارت خانه هستند، یعنی رده اول آن مواردی است که دارای رتبه اعتباری از وزارت راه و شهرسازی هستند، مجموعه هایی که عضو کانون سراسری انبوه سازان هستند و در یک ردیف دیگر، افرادی که دارای سوابق فعالیت به میزان لازم در حوزه ساخت و ساز و تولید مسکن بر اساس مدارک و مستندات قابل ارائه دارند.
وی تاکید کرد: این میزان حمایت بانک مسکن از ساخت و سازهای حرفه ای به این دلیل است که ساخت و سازها بر مبنای اصول و استانداردهای به روز ساختمانی با کیفیت مطلوب و در نقطه ایده با تضمین کیفیت اتفاق بیفتد و این امکان پذیر نیست مگر از طریق مجموعه های بزرگ ساختمان سازی که عمدتا شامل شرکتهای بورسی و فرا بورسی در حوزه مسکن می شود، مثلا شرکت سرمایه گذاری مسکن بانک مسکن یکی از برندهای حوزه ساخت و ساز کشور است که سوابق فعالیتی آن مشهود و شناخته شده است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000