دولت در طرح جهش تولید مسکن خانه نمی‌سازد/ تسهیل‌گری دولت برای انبوه سازان

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۰/۰۲/۱۲
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در طرح جهش تولید و تامین مسکن هیچ مانعی برای ورود سرمایه‌گذاران بخش خصوصی وجود ندارد، اظهار داشت: تمام واحدهای مسکونی در قالب این طرح توسط بخش خصوصی احداث می شود.
پایگاه خبری بانک مسکن

سید البرز حسینی در گفت و گو با پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا، درباره تاثیر طرح جهش تولید مسکن بر کاهش قیمت اظهار داشت: بر اساس این طرح سالانه حدود یک میلیون واحد مسکونی ساخته می‌شود از این رو بخش مسکن می‌تواند به عنوان پیشران اقتصادی کشور عمل ‌کند چرا که حداقل ۱۶۰ رشته شغلی به این حوزه مرتبط است و با آغاز فرآیند ساخت تمامی واحدهای تولیدی و صنعتی وابسته به حرکت در خواهند آمد.
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: در مراحل اولیه ساخت واحدهای مسکونی، صنایعی مانند فولاد و سیمان فعال شده و در مراحل بعدی صنایع مرتبط با تجهیزات داخلی ساختمان فعال می‌شوند.
وی با بیان اینکه در واقع ساخت و ساز گسترده مسکن حدود یک میلیون شغل ایجاد خواهد کرد، افزود: اگر طرح جهش تولید و تامین مسکن پویا شود و شروع به کار کند با توجه به نشانه های نهفته در طرح به عنوان پیشران اقتصادی عمل کرده و واحدهای مختلفی را در حوزه صنعت به حرکت در می‌آورد.
حسینی با بیان اینکه در طرح جهش تولید و تامین مسکن هیچ مانعی برای ورود سرمایه‌گذاران بخش خصوصی وجود ندارد، اظهار داشت: ساخت تمامی واحدهای مسکونی را بخش خصوصی برعهده می‌گیرد چرا که دولت وارد ساخت و ساز مسکن نشده بلکه شرایط را به لحاظ تامین منابع مالی، زمین و مصالح ساختمانی برای انبوه سازان فراهم می‌کند تا یک میلیون واحد مسکونی در سال ساخته شود.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی یکی از مسیرهای دور زدن تحریم‌ها را افزایش ساخت و ساز مسکن ارزیابی کرد و افزود: فعال شدن بخش مسکن حدود ۱۶۰ رشته شغلی را به حرکت وادار کرده و حتی به کار بسیاری از تولیدکننده‌های لوازم خانگی و صنایع وابسته رونق می‌دهد. در واقع هر متر مکعب ساختمان‌سازی برای حدود۲۰۰ تا ۲۵۰ نفر شغل ایجاد می‌کند.
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: بنابراین طرح جهش تولید و تامین مسکن هم صنعت را به حرکت در می آورد و هم زمینه را برای خانه دار شدن اقشار آسیب‌پذیر فراهم می‌کند.
حسینی گفت: با توجه به نظر کارشناسان طرح جهش تولید و تامین مسکن علاوه بر رونق بخشی به واحدهای صنعتی و اشتغالزایی موجب برقراری تعادل میان عرضه و تقاضا شده که این خود موجب کاهش قیمت مسکن و همچنین تبدیل خانه از یک کالای سرمایه‌ای به یک کالا مصرفی می‌شود.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم، افزود: از این رو طرح جهش تولید و تامین مسکن را می‌توان یک اقدام جهادی، انقلابی و علمی از سوی مجلس یازدهم برای ساماندی بازار مسکن دانست.
بر اساس طرح جهش تولید و تامین مسکن که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده، دولت مکلف شده تا شرایط را برای ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی فراهم کند.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000