تکمیل و آغاز احداث قریب به ۲ میلیون واحد مسکونی در دولت تدبیر و امید

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۰/۰۲/۱۹
وزیر راه و شهرسازی از تکمیل و آغاز احداث قریب به ۲ میلیون واحد مسکونی در دولت تدبیر و امید خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در حاشیه مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه‌‌های اقدام ملی مسکن در استان یزد و در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه «متاسفانه اکثرا دیده و شنیده می‌شود که اعلام می‌کنند دولت در بخش مسکن فاقد برنامه است و هیچ اقدامی برای مسکن نکرده است.» گفت: دولت طرح جامع مسکن را که تحت عنوان طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن است، در امتداد مسکن مهر و با این اولویت که مسکن مهر باقی مانده را تکمیل کرده و در اختیار مردم قرار دهد، دنبال می‌کند.

وی ادامه داد: این کار، یعنی تکمیل واحدهای مسکونی مسکن مهر به سرعت انجام شد و ما در این دوره قریب یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد مسکونی مهر را تکمیل کرده و به مردم تحویل دادیم.

اسلامی افزود: در ادامه طرح اقدام ملی مسکن را آغاز کردیم که هدف گذاری آن ۴۰۰ هزار واحد مسکن شهری بوده است. ۲۰۰ هزار مسکن محرومین و روستایی نیز توسط دستگاه‌های مختلف احداث می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به گستردگی طرح اقدام ملی مسکن در کشور گفت: در طرح اقدام ملی مسکن طبق ثبت نامی که صورت گرفته، واجدین شرایطی که احصا شدند و مردمی که پرونده به صورت الکترونیک تشکیل دادند، برای تامین مسکن حدود ۱۰ هزار پروژه در سطح کشور آغاز کردیم که بالغ بر ۵۳۰ هزار واحد مسکونی در این پروژه‌ها احداث خواهد شد. اکنون هر کدام از این پروژه‌ها در مراحلی از پیشرفت قرار دارند.

وی افزود: استان یزد از استان‌های پیشتاز در طرح اقدام ملی مسکن است و اولین سری از واحدهای این طرح در استان یزد را در کمتر از یک سال احداث شده بودند، ماه گذشته با حضور استاندار استان به افتتاح رساندیم.

اسلامی ادامه داد: در استان یزد ۲۴ هزار نفر در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند و از میان ثبت نام شدگان حدود ۹ هزار واحد واجد شرایط بودند که برای هر ۹ هزار نفر پروژه تعریف کردیم. احداث بالغ بر ۳۵۰۰ واحد قبلا شروع شده بود. احداث ۵۴۲۵ واحد نیز امروز شروع شده و عملا زمین و پروژه برای واجدین شرایط در استان یزد در نظر گرفته شده است. این پروژه‌ها در مراحل مختلف احداث هستند و امروز نیز شاهد آن بودیم که پروژه‌های جدید در شهر یزد، به نمایندگی از تمام استان آغاز شد.

این عضو کابینه دوازدهم با اشاره به لزوم تکمیل آورده‌های مردمی طرح اقدام ملی گفت: موضوعی که اکنون در بخش مسکن حائز اهمیت است و ما به ان اهتمام داریم، این است که مردم تامین آورده‌های خود را تسریع کنند تا سازندگان بتوانند با تامین مالی به هنگام، پروژه‌ها را طبق زمان بندی که تعهد کردند، به اجرا در بیاورند.

وی ادامه داد: این ثبت نام گسترده و با وسعت نظر و زمان طولانی موجب شد که ما بتوانیم تمام واجدان شرایطی را که تاکنون از امتیاز مسکن برخوردار نشده بودند، شناسایی کنیم. در طرح اقدام ملی مسکن سازوکارها به شکلی انتخاب شده که طرح پابرجا باشد. نام آن طرح اقدام ملی گذاشته شده که متعلق به هیچ جریان فکری و سیاسی نباشد. این طرح متعلق به مردم است و انشاالله تداوم خواهد داشت.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000