قیمت اوراق مسکن افزایش محسوسی نداشته است

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۰/۰۲/۲۶
رییس اداره کل بررسی‌های اقتصادی و توسعه محصول بانک مسکن گفت: قیمت اوراق تسهیلات مسکن از ابتدای سال تاکنون تغییر چندانی نداشته است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مهناز کشتکار رجبی، رییس اداره کل بررسی‌های اقتصادی و توسعه محصول بانک مسکن گفت: درباره خرید و فروش اوراق مسکن از ابتدای سال ۱۴۰۰ افزود: مانند سال‌های گذشته خرید و فروش ملک در فروردین کمتر شده است که همین امر باعث شده خرید اوراق نسبت به سایر ماه‌ها کاهش یابد.

وی ادامه داد: شرایط اقتصادی و سیاسی کشورمان باعث شده تا افرادی که قصد خرید و یا فروش ملک را دارند فعلا دست نگه دارند و این موضوع یکی از عوامل کاهش خرید اوراق نسبت به سایر ماهها است.

رجبی افزود: در سال ۹۸ در شهر تهران ۲۰ درصد معاملات از محل اوراق مسکن صورت گرفته است که در سال ۹۹ حدود ۲۱ درصد خرید ملک از محل اوراق بود.

وی گفت: با توجه به رصد بازار سرمایه، قیمت اوراق مسکن نسبت به هفته گذشته تغییر محسوسی نداشته است، بطوریکه در پایان معاملات امروز بازار سرمایه، هر برگ اوراق امتیاز تسهیلات مسکن خرداد(۹۸)، ۵۴هزار و ۹۲۳ هزارتومان، هر برگ اوراق امتیاز تسهیلات مسکن تیر (۹۸)، ۵۵ هزار و ۵۱۹ تومان و هر برگ امتیاز تسهیلات مسکن مرداد(۹۸)، ۵۶ هزارو ۶۱۱ تومان دادو ستد شد.

کشتکار رجبی افزود: با توجه به افزایش قیمت مسکن، افراد برای خرید ملک از این تسهیلات استفاده می‌کنند.

رجبی تصریح کرد: دامنه نوسان اوراق امتیاز تسهیلات مسکن به مانند گذشته( +۵)(-۵)است و هیچ تغییری نکرده است.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000