فعال بودن ۱۰ هزار پروژه مسکونی در کشور

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۰/۰۳/۰۱
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پرونده مسکن‌ مهر در دولت دوازدهم بسته می‌شود، گفت: ۳۸ هزار واحد باقیمانده مسکن‌ مهر در دست تکمیل است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در آیین افتتاح فاز اول پروژه بازآفرینی شهری محله همت‌آباد و آغاز عملیات اجرایی فاز دوم این پروژه، اعلام کرد: موضوع بازآفرینی شهری بسیار مهم است زیرا عمده شهرهای ما از درون پوسیده شدند و با فرسودگی و متروکه شدن شهرها حوادثی رخ می‌دهد که علاج آن‌ها، هزینه‌بر خواهد بود.

وی با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی در این دوره سعی کرد مشارکت مردم را در پیشبرد طرح بازآفرینی به حداکثر برساند، افزود: متعهد شدیم در سال ۱۴۰۰ در فوری‌ترین اقدام آلونک نشینی و کپرنشینی را خاتمه دهیم که بزرگترین آن در استان سیستان و بلوچستان در دست اجرا است و این گام مهم در چندین استان پر آسیب پیگیری می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در سایر شهرها از جمله اصفهان محله همت‌آباد را اولویت قرار دادیم، بر تسریع روند تکمیل پروژه در این محله و سایر محله‌های مشابه تاکید کرد و گفت: در راستای تولید و عرضه مسکن هزاران مشکل داشتیم، موانع قانونی و مقرراتی و ضوابط بازدارنده وجود داشت که تعامل و مشارکت‌های مردمی را میسر نمی‌کرد اما در این یک سال و نیم اخیر بسیاری از موانع برطرف شد.

اسلامی تصریح کرد: امروز با رفع موانع در طرح اقدام ملی مسکن زمین‌هایی را انتخاب کردیم که در بافت و محدوده شهری و برخوردار از خدمات شهری باشد تا تجربه تلخ مسکن مهر تکرار نشود و کمیته معماری تعیین شده تا اصول معماری ایرانی- اسلامی رعایت شود.

۱۰ هزار پروژه مسکونی در کشور فعال است

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه حدود ۱۰ هزار پروژه مسکونی در سطح کشور فعال است، اضافه کرد: ۵۳۰ هزار واحد در دست ساخت است که این تعداد به غیر از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر ی است که در دولت‌های نهم و دهم آغاز و ۷۷۰ هزار واحد در همان دولت با نواقصی که داشت تحویل مردم شده بود که در این دوره نواقص آنها برطرف و حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد را به مردم تحویل دادیم و حدود ۳۸ هزار واحد مسکن مهر نیز در دست تکمیل است که در همین دولت پرونده مسکن مهر بسته می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح اقدام ملی به عنوان جریان پایدار تولید مسکن است ابراز داشت: ۱۰۰ هزار واحد در این طرح در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد است که مقدمات آن فراهم شده هم زمین و هم تسهیلات آن فراهم شده و سازنده برای هر واحدی ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات می‌تواند دریافت کند.

وی افزود: امید است با تمهیدات و شرایطی که پیش رو دادیم به یاری خدا شیطان دست از شیطان صفتی بردارد و تحریم‌ها لغو شود، عوارض روانی تحریم‌ها بر اقتصاد ما کمتر شود و توان مردم نسبت به هزینه‌ها افزایش یابد و بتوانیم تسهیلات متناسب‌تر را برای تأمین مسکن مردم فراهم کنیم تا خط تولید در بافت فرسوده و زمین‌های جدید پایدار شود.

گفتنی است؛ آغاز ساخت ۵ هزار و ۸۵۴ واحدی طرح اقدام ملی مسکن استان، بهره برداری از ۱۲۸ واحد مسکن مهر و اختتامیه مسکن مهر بهارستان و بازدید از روند اجرای قطار شهری بهارستان ازجمله برنامه‌های سفر وزیر راه و شهرسازی به اصفهان بود.

همچنین افتتاح فاز دوم طرح باند دوم بروجن – مبارکه و شروع عملیات روکش بتن غلتکی در شهرستان مبارکه، افتتاح آزمایشگاه جامع قیر و آسفالت و بازدید از روند اجرای طرح‌های دانشگاه صنعتی اصفهان از دیگر برنامه‌های سفر محمد اسلامی به استان اصفهان است.

علاوه براین افتتاح و بهره‌برداری از باند دوم اصفهان – اردستان به طول ۱۱ کیلومتر (چهارخطه)، افتتاح زیرگذر مسکن مهر نائین، آغاز عملیات اجرایی محور نائین – طبس در مشجری به سه راهی چوپانان به طول ۳۰ کیلومتر از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه وزیر راه و شهرسازی به استان اصفهان است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000