جزئیات تسهیلات بانک مسکن به گروه سرمایه گذاری مسکن/ حمایت از انبوه سازان

بانک مسکن با هدف حمایت از ساخت و ساز و افزایش عرضه طی یکسال گذشته به 2364 واحد مسکونی در حال ساخت توسط شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن تسهیلات پرداخت کرده است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن به عنوان بازوی اجرایی بانک مسکن همسو با سیاست های کلان دولت و بانک در جهت تامین بخشی از مسکن اقشار میان درآمدی جامعه اقدام به ساخت واحدهای مسکونی ویژه جامعه هدف می کند.

در عین حال با توجه به اینکه سیاست بانک مسکن به عنوان بانک توسعه ای و تخصصی این بخش حمایت از سمت عرضه است، شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن نیز به عنوان یک انبوه ساز طی یکسال گذشته برای 12 پروژه تسهیلات دریافت کرده است.

یکی از مهمترین ویژگی های شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن، ساخت مسکن در اقصی نقاط کشور و جغرافیای متنوع است به طوریکه این شرکت در شمال، جنوبی، شرق و غرب کشور پروژه هایی با کاربری های مسکونی، اداری و تجاری در دست احداث دارد.

بانک مسکن نیز در اجرای عمل به سیاست های ذاتی خود در حمایت از ساخت مسکن، تسهیلاتی در قالب «متمم مشارکت مدنی» و «مشارکت مدنی» به این شرکت و سایر انبوه سازان فعال و موجه پرداخت کرده است.

این تسهیلات فقط در بازه فروردین 99 تا فروردین 1400 برای 2 هزار و 364 واحد مسکونی پرداخت شده است.

بر اساس این گزارش کل تسهیلات مصوب برای پرداخت به شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن، 3 میلیون و 502 هزار و 100 میلیون ریال بود که یک میلیون و 127 هزار و 100 میلیون ریال آن مبلغ سهم الشرکه دریافتی بوده و مابقی یا در مرحله انعقاد قرارداد قرار دارند یا در مراحل بعد کل تسهیلات وصول خواهد شد.

بررسی جزئیات تسهیلات مصوب و پرداختی بانک مسکن حاکی از آن است که به پروژه بام چالوس در شمال کشور برای 90 واحد مسکونی 90 هزار میلیون ریال تسهیلات اختصاص پیدا کرده است.

برای پروژه نسیم در شمال شرق 378 هزار میلیون ریال تسهیلات در نظر گرفته شده که تاکنون 248 هزار میلیون ریال از این تسهیلات پرداخت شده و مابقی در مراحل بعد پرداخت خواهد شد.

پروژه 164 واحدی بنفشه دو در تهران نیز از جمله پروژه هایی بود که در بازه یکساله مورد بررسی، 101 هزار و 500میلیون ریال تسهیلات مصوب داشته که بخشی از این تسهیلات به پروژه تزریق شده و مابقی قرار است در مراحل بعد پرداخت شود.

پروژه 564 واحدی آیمان که به عنوان بزرگترین پروژه بافت فرسوده شهری در کل کشور از آن یاد می شود، مشمول دریافت 300 هزار میلیون ریال تسهیلات از سوی بانک مسکن بود که کل تسهیلات مصوب پرداخت شده است. این پروژه در سه فاز اجرایی می شود که در حال حاضر فاز نخست پروژه در دست ساخت است.

یکی از سیاست های بانک مسکن حمایت از انبوه سازان و عرضه مسکن است به طوری که اخیرا سقف پرداخت تسهیلات ساخت توسط این بانک به 450 میلیون تومان به ازای هر واحد افزایش یافته است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000