معاون مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خبر داد

تصویب افزایش سقف وام مسکن روستایی در کمیسیون اقتصادی دولت

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۰/۰۳/۰۹
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه پرداخت تسهیلات مسکن روستایی از سوی شش بانک عامل مراحل خوبی دارد و روند مثبتی از آن حکایت دارید، از تصویب افزایش سقف وام مسکن روستایی در کمیسیون اقتصادی دولت خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، بر اساس مصوبه دولت سالانه مقرر شده است تا ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی در کشور توسط بنیاد مسکن و ارائه تسهیلات بانکی بازسازی و نوسازی شود. همه ساله و بر اساس قانون ۱۵ درصد به سقف تسهیلات مسکن روستایی افزوده می شود. اما امسال با توجه به رشد قیمت نهاده های تولید مسکن، بنیاد مسکن پیشنهادی را مبنی بر افزایش سقف تسهیلات بیش از آنچه در قانون به آن ذکر شده است به دولت ارائه کرده است.
در حال حاضر سقف تسهیلات مسکن روستایی ۵۰ میلیون تومان است و بنیاد مسکن پبشنهادی جدید در خصوص افزایش سقف تسهیلات ارائه کرده است.
عزیزالله مهدیان معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در گفتگو با خبرنگار هیبنا در پاسخ به این پرسش که آیا بانک مرکزی با افزایش سقف تسهیلات مسکن روستایی موافقت کرده است؟ گفت: بنیاد مسکن با در نظر گرفتن تمام جوانب و افزایش نهاده های تولید مسکن پیشنهاد جدیدی را به دولت ارائه کرد تا بر اساس آن متقاضیان و ساکنان روستاها بتوانند با دریافت تسهیلات هزینه های ساخت را پوشش دهند.
وی افزود: ابتدا در پیشنهادی که بنیاد مسکن آماده کرده بود مقرر شد تا سقف تسهیلات مسکن روستایی از ۵۰ میلیون تومان به ۸۰ میلیون تومان افزایش یابد اما در نهایت به جمع بندی این رسیدیم که سقف تسهیلات اگر به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یابد کمک بیشتری به سازندگان و متقاضیان این تسهیلات خواهد کرد. در پیشنهادی که به دولت ارائه شد، تسهیلات مقرر شد تا ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یابد که خوشبختانه کمیسیون اقتصادی دولت با این پیشنهاد موافقت و آنرا تصویب کرد.
مهدیان در پاسخ به این پرسش که تصور می کنید دولت و بانک مرکزی با تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی موافقت کند؟ اظهار داشت: به هر حال کمیسیون اقتصادی دولت تمام بررسی ها را انجام داده و به نظر می رسد مشکلی از بابت تصویب این پیشنهاد در نهایت در دولت و بانک مرکزی نباشد.

* ۶۰ هزار واحد مسکونی محرومان آماده تحویل است

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی احداث ۱۲ هزار واحد مسکن محرومان را از دیگر پروژه‌های مهم بنیاد مسکن اعلام کرد و گفت: بیش از ۶۰ هزار واحد مسکونی آن آماده و در حال تحویل متقاضیان است و مابقی نیز تا پایان شهریور ماه تحویل می‌شود.
وی ادامه داد: دو میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکن روستایی در قالب بازسازی واحدهای مسکونی حادثه‌ دیده و بهسازی مسکن روستایی نوسازی شده‌اند که ۵۰ درصد کل مسکن روستایی کشور را شامل می‌شود. اما آنچه که مهم است این است که امسال نیز همانند سال های گذشته ۲۰۰ هزار خانه روستایی در کشور توسط بنیاد مسکن و ارائه تسهیلات بانکی بازسازی و نوسازی می‌شود.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000