وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد

آغاز مرحله جدید ثبت نام مسکن ملی

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۰/۰۳/۱۷
وزارت راه و شهرسازی از آغاز دور تازه ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن از هفته آینده خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا،براساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، مرحله جدید ثبت نام متقاضیان برای طرح اقدام ملی مسکن از روز 17 خردادماه آغاز خواهد شد و متقاضیانی که در مراحل گذشته موفق به ثبت نام و قرار گرفتن در فهرست مشمولان این طرح نشده اند می توانند در این طرح ثبت نام کرده و در صورت واجد شرایط بودن، به مراحل بعدی راه خواهند یافت.

تاکنون سه مرحله ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن انجام شده است و مرحله جدید که از 17 خرداد شروع خواهد شد چهارمین دور ثبت نام در این طرح خواهد بود. این در حالی است که در روزهای اخیر با مصوبه دولت تسهیلات مسکن ملی از ۱۰۰ میلیون تومان به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش یافت. همچنین وزارت راه و شهرسازی از افتتاح فاز دوم مسکن ملی تا ابتدای تابستان خبر داده است.

وزارت راه وشهرسازی اعلام کرده است که در تلاش است تا حد امکان و به منظور حمایت از متقاضیانی که در تامین آورده اولیه با مشکل مواجه اند، روند ساخت پروژه ها را با منابع تسهیلاتی پیش ببرد و فرصت بیشتری از این طریق به متقاضیان واجد شرایط داده شود تا به این دلیل از طرح مسکن ملی حذف نشوند. با این حال متقاضیانی که در نهایت آورده اولیه خود را به حساب بانکی این طرح در شبکه بانکی که به نام خود متقاضی است واریز نکنند از پروژه ها حذف خواهند شد و سایر متقاضیان واجد شرایط که به عنوان متقاضی رزرو در نوبت قرار دارند جایگزین آن ها می شوند. با این حال بنا بر اعلام متولی مسکن تا جایی که ممکن است از حذف متقاضیان خودداری خواهد شد.

براساس اعلام وزارت راه و شهرسازی از آخرین روند پیشرفت طرح اقدام ملی مسکن، از مجموع ۵۳۰ هزار واحد اقدام ملی مسکن که در مرحله اجرا قرار دارد تا نیمه فروردین ماه امسال تعداد ۲۱۳ هزار و ۱۰۱ متقاضی برای مسکن ملی افتتاح حساب و از این تعداد ۱۵۰ هزار و ۳۳۸ نفر وجوه اولیه را واریز کردند که معادل ۶۷۹۰ میلیارد تومان است. در واقع حدود ۳۸۰ هزار نفر از متقاضیان واجد شرایط هنوز مبلغی واریز نکرده‌اند که احتمال حذف آنها وجود دارد.

هم اکنون و مطابق با آخرین اعلام متولی مسکن ملی، قیمت هر متر مسکن ملی 3 میلیون و700 هزار تومان است. پیش از این قیمت ساخت هر مترمربع واحد مسکن ملی معادل 2 میلیون و700 هزار تومان اعلام شده بود که با توجه به افزایش هزینه های ساخت و ساز ناشی از افزایش هزینه های تامین مصالح و تجهیزات ساختمانی و ... این میزان به روز رسانی شده و به رقم 3 میلیون و700 هزار تومان افزایش یافته است. هر چند متولی مسکن اعلام کرده است متناسب با افزایش هزینه های ساخت این میزان افزایش خواهد یافت. بنابراین برای جلوگیری از تاخیر در اجرای پروژه ها و تکمیل واحدها لازم است متقاضیان هر چه سریعتر و در اسرع وقت نسبت به واریز آورده اولیه خود اقدام کنند تا واحدها هر چه سریعتر و با هزینه کمتر تکمیل و واگذار شود.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000