سیاستگذاری شناسایی و تامین زمین برای اجرای طرح‌های مسکن در دولت تدبیر و امید

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۰/۰۳/۱۸
معاون مسکن و ساختمان با یادآوری این مطلب که آیین‌نامه اجاره‌داری حرفه‌ای در کمیسیون‌های تخصصی دولت در دست بررسی است، شناسایی و تامین زمین برای اجرای طرح‌های مسکن و تدوین پیش‌نویس آیین‌نامه اجاره‌داری حرفه‌ای را دو سیاستگذاری مهم دولت تدبیر و امید برشمرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان بخشی از مهمترین اقدام دولت تدبیر و امید را در بخش سیاستگذاری مسکن، ساماندهی بازار اجاره و تدوین آیین‌نامه اجاره‌داری حرفه‌ای عنوان کرد و دراین‌باره، توضیح داد: موضوع اجاره‌داری حرفه‌ای یکی از موضوع‌های مهمی است که در دولت تدبیر و امید، سیاستگذاری شد که امیدواریم تا قبل از پایان دولت، نهایی و اجرایی شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در تلاش هستیم تا پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی اجاره‌داری حرفه‌ای تا قبل از اتمام دولت مصوب و ابلاغ شود. زیرا با اجرایی‌شدن اجاره‌داری حرفه‌ای شاهد ساماندهی بازار اجاره خواهیم بود و تحول اساسی در بازار اجاره ایجاد می‌شود.

بنا بر اعلام محمودزاده بعد از تصویب آیین‌نامه، در کنار اجاره‌داری سنتی که در کشور رواج دارد، اجاره‌داری حرفه‌ای نیز ایجاد خواهد شد و با این‌کار هم درعرضه واحدهای اجاره‌ای و هم در کنترل قیمت‌ها، شاهد تاثیرگذاری مثبتی خواهیم بود. اجرای آیین‌نامه اجاره‌داری حرفه‌ای از یک سو به نفع مستاجران و از سوی دیگر به نفع سرمایه‌گذاران است و راهکارهایی که در آیین‌نامه در نظر گرفته شده به گونه‌ای است که منافع هر دو گروه را مدنظر قرار می‌دهد. با اجرای اجاره‌داری حرفه‌ای تعادل در بازار اجاره ایجاد و قیمت‌ها به شکلی منطقی به بازار ارایه می‌شود.

معاون مسکن و ساختمان همچنین یکی دیگر از سیاستگذاری‌های مهم دولت دوازدهم را تامین زمین برای اجرای طرح‌های مسکن در سال‌جاری و همچنین برای دولت آینده در زمینه تولید مسکن برشمرد و گفت: یکی از موضوعات زمان‌بر در دولت‌ها برای تولید مستمر مسکن، تامین زمین بود که در دولت دوازدهم تلاش شد تا سیاستگذاری برای تامین زمین برای دولت آینده برای اجرای طرح‌های مسکنی انجام شود.

وی تاکید کرد: زمین هم برای اجرای طرح‌های مسکن در سال جاری و هم سال آینده در حال شناسایی و تامین است تا از طریق تامین زمین، تعهد برای اجرا ایجاد شود.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000