آغاز ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در شهر قم

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۰/۰۳/۱۹
مرحله سوم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن استان قم از ساعت ۱۲ روز چهارشنبه ۱۹ خرداد ماه آغاز می شود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حسن صبوری مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: مرحله سوم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن استان قم از ساعت ۱۲ روز چهارشنبه ۱۹ خرداد ماه آغاز می شود.

وی افزود: متقاضیان واجد شرایط می توانند از ساعت ۱۲روز چهارشنبه ۱۹ خرداد از طریق نشانی اینترنتی https://tem.mrud.ir/ « سامانه طرح اقدام ملی تولید مسکن» ثبت نام کنند.

صبوری اضافه کرد: سهم شهر قم برای ثبت نام این مرحله تعداد ۱۷۵۵ واحد است و با تکمیل این تعداد، سامانه اقدام ملی برای ثبت نام شهروندان قمی بسته خواهد شد.

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در مرحله اول ثبت نام طرح مسکن اقدام ملی تعداد ۴۴۰۰ نفر متقاضی ثبت نام کردند و بعد از پالایش و انصراف بعضی از متقاضیان تعداد ۱۷۵۵متقاضی ریزش داشته ایم که این ثبت نام به منظور تکمیل ظرفیت مرحله اول شهر قم انجام می گیرد.

وی در خصوص شرایط متقاضیان برای ثبت نام گفت: با توجه به قانون ساماندهی این طرح، سبز بودن فرم (ج) یعنی عدم استفاده متقاضی و افراد تحت تکفل از زمین مسکونی، واحد مسکونی و یا امکانات نهاد‌های عمومی غیر دولتی مربوط به تامین مسکن، داشتن سابقه سکونت ۵ ساله در محل مورد نظر، سرپرست خانوار یا متاهل بودن و خودسرپرست بودن زنان مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن از جمله شرایط در نظر گرفته شده است.

دبیر شورای مسکن استان اظهار داشت: در مرحله اول ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در شهر قم ۴۴۰۰ متقاضی و در مرحله دوم ۱۱۷۷۰ متقاضی در شهر جدید امیرکبیر ثبت نام کرده اند.

صبوری در خصوص جزییات ساخت مسکن ملی توضیح داد: براساس شیوه نامه طرح مسکن اقدام ملی، هزینه ساخت با آورده متقاضی است و قیمت هر مترمربع بر مبنای قیمت تمام شده لحاظ می شود.

وی یاد آور شد: افرادی که در مراحل قبل، ثبت نام نموده و به عنوان متقاضی اولیه پیامک احراز شرایط را دریافت کرده اند چنانچه در بازه زمانی اعلام شده، انصراف خود را در سامانه ثبت کرده باشند، می توانند در این مرحله ثبت نام کنند


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000