برگزاری جلسه هم اندیشی بانک مسکن لرستان با اعضای شورای شهر و شهردار خرم آباد

در نشست مشترک بانک مسکن و شهرداری خرم آباد بر لزوم همکاری و تعامل بیشتر تاکید شد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن -هیبنا،این جلسه با هدف معرفی خدمات بانک و معرفی انواع تسهیلات ساخت مسکن و توسعه فضاهای ناکارمد شهری و بافت های فرسوده و همچنین تمهیدات بانک در پرداخت تسهیلات بیشتر به سازندگان حرفه ای، به میزبانی شورای شهر خرم آباد برگزار شد.

داریوش عالی پور معاون مدیریت شعب بانک مسکن استان لرستان با تاکید بر اهمیت برقراری تعامل بین نهادها و سازمان های مرتبط بخصوص شهرداری ها و سازمان های وابسته به آن با بخش مسکن گفت: بانک مسکن بعنوان تامین کننده مالی بخش عظیمی از تسهیلات ساخت پروژه های مسکونی در حال احداث در سطح استان انتظار دارد سازمان ها و نهادهای مرتبط با بخش ساختمان و ذی نفع از آن مانند: اداره کل راه و شهرسازی، نظام مهندسی، شهرداری،... ، تعاملات مالی بیشتری با بانک مسکن داشته باشند.

وی ادامه داد: وجود این تعاملات و انتخاب بانک مسکن به عنوان بانک عامل جهت انجام تراکنش های مالی از سوی نظام مهندسی، شهرداری و... می تواند به توانمند سازی بانک در پرداخت تسهیلات بدون سپرده و اوراق گواهی حق تقدم بیشتر به سازندگان واحد های مسکونی کمک کند که در نهایت منجر به رونق بازار ساخت و ساز مسکن و به حرکت درآمدن چرخ اقتصاد و به بع آن انتفاع این سازمان ها و نهادها خواهد شد.

معاون شعب بانک مسکن لرستان افزود : در ارتباط بین نهاد ها و سازمان های مرتبط با بخش مسکن چنانچه شهرداری ها و اعضای شورای شهر با تعامل بیشتر وارد عرصه شوند قطعاً و با توجه به هماهنگی بیشتر سایر نهاد ها و سازمانها با هم می توان شاهد تغییرات چشمگیر در رونق صنعت ساختمان و در پی آن خروج سایر بخشها بخصوص بخش مسکن از رکود خواهد بود و مسلماٌ نتیجه آن بردبرد برای بانک مسکن، شهرداری و مردم خواهد بود. بانک مسکن بر اساس چشم انداز جدید خود سعی دارد با افزایش سقف تسهیلات و هدفمندتر کردن آن به سازندگان حرفه ای که از فناوری های نوین در صنعت ساختمان جهت احداث واحد های مسکونی استفاده می کنند کیفیت و سرعت ساخت مسکن جدید در کشور را افزایش دهد .

عالی پور در پایان سخنان خود گفت: بانک مسکن تنها بانک تخصصی دولتی در زمینه مسکن می باشد که می تواند خدمات و تسهیلات متنوعی ازجمله پرداخت تسهیلات مشارکت مدنی ساخت در احیای بافت فرسوده شهری که یکی از اهداف موضوع نظر شهرداری بوده به ساکن این محله ها و همنین پرداخت تسهیلات ساخت مسکن به تعاونی کارکنان شهرداری، صدور ضمانتنامه به نفع شهرداری، پرداخت تسهیلات جعاله با اوراق تا سقف 400 میلیون ریال برای مالکانی که فاقد توانایی لازم در اخذ تسویه حساب و اخذ پایانکار با شهرداری و همچنین تعامل بیشتر بانک با شهرداری در ارائه گواهی عدم خلاف در تخلفات ساختمانی نوع A اقدام و همکاری کند.

در ادامه این جلسه مهندس محمد شریفی شهردار خرم آباد نیز با ابراز تمایل نسبت به ایجاد تعاملات مالی بیشتر با بانک مسکن گفت: یقینا برقراری ارتباط موثر بین شهرداری و بانک مسکن یک تعامل موفق است که منافع طرفین در آن محقق می شود.

شهردار خرم آباد گفت: عزم استانی و محلی و انسجام و تعامل دستگاه ها و سازمان های ذیربط در بخش مسکن را بهترین و سریع ترین روش برای حل مسائل و مشکلات در این حوزه دانست و افزود: استفاده از ظرفیت های ایجاد شده توسط بانک مسکن می تواند موجب ارتقاء کیفیت و کاهش بهای تمام شده مسکن شود.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000