توسعه روابط ایران و آذربایجان در دولت بعدی نیز ادامه خواهد یافت

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۴۰۰/۰۳/۳۱
دکتر فرهاد دژپسند، در ملاقات خداحافظی با آقای بنیاد حسین اف سفیر جمهوری آذربایجان در تهران، اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید، در مناسبات و همکاری های دوجانبه و منطقه ای ایران و آذربایجان، تحولات مثبت و بزرگی اتفاق افتاد که بی تردید این روابط در دولت های آینده نیز به صورت مستحکم ادامه خواهد یافت.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند، وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی صبح دیروز (یکشنبه ۳۰ خرداد ماه) در دیدار خداحافظی "بنیاد حسین اف" سفیر جمهوری آذربایجان در پایان مأموریتش در ایران، از ارسال پیام تبریک از سوی "الهام علی اف" به حجت الاسلام و المسلمین رئیسی" رییس جمهور منتخب، تشکر کرد.

وی با اشاره به طرح ها و پروژه های بزرگ اجرا شده بین دو کشور و با تأکید بر ظرفیت ها و مزیت های همکاری ایران و آذربایجان در عرصه های مختلف، اهمیت بازسازی مناطق آزاد شده قره باغ در جنگ اخیر را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد در روند بازسازی این مناطق مشارکت فعال داشته باشد.
سفیر جمهوری آذربایجان نیز طی سخنانی در این دیدار، ضمن تبریک برگزاری موفقیت آمیز انتخابات ریاست جمهوری در جمهوری اسلامی ایران و انتخاب حجت الاسلام و المسلمین رئیسی به عنوان رئیس جمهور منتخب، گزارشی از دستاوردها و تلاش های انجام شده در راستای توسعه روابط دو کشور در طول دوره پنج ساله ماموریت خود در ایران ارائه کرد.
وی با قدردانی از پشتیبانی و حمایت های همه جانبه دکتر فرهاد دژپسند و رئیس طرف ایرانی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور، گفت: امروز با حمایت های انجام شده مقامات دو کشور، سطح روابط تجاری دو کشور علیرغم شیوع کرونا افزایش یافته، کما اینکه، سال گذشته، ترانزیت کالا بین دو کشور، نه تنها یک روز متوقف نشد، بلکه رشد نیز داشته است.
بنیاد حسین اف با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید، دکتر روحانی و آقای الهام علی اف، هشت بار با یکدیگر ملاقات داشتند و ۱۵۶ مقام در سطح وزیر به کشورهای یکدیگر سفرهای کاری داشته اند، گفت: این مدت اسناد بسیار زیادی بین تهران و باکو در بخش های مختلف امضا شده است و آنچه در سال های گذشته، به همت رؤسای جمهور دو کشور پایه گذاری شده است راه بازگشت نداشته و ادامه خواهد یافت.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000