توسعه تعامل بین بانک مسکن و آستان قدس رضوی در راستای تحقق اهداف بخش مسکن

مدیر گروه عمران و زیرساخت بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس رضوی در دیدار با سرپرست شعب خراسان رضوی، خواستار توسعه تعامل فیمابین به منظور تحقق اهداف بخش مسکن و ساختمان شد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن –هیبنا ، در راستای بازاریابی فعالان بخش مسکن و ساختمان، جلسه ای با حضور مصطفی تقوی مدیر شعب خراسان رضوی و محمد دلبری مدیر گروه عمران و زیرساخت بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس رضوی برگزار شد.

مدیرگروه عمران و زیرساخت بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس رضوی در این جلسه خواستار توسعه تعامل فیمابین به منظور تحقق اهداف بخش مسکن و ساختمان شد.

دلبری در بیان معرفی بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس رضوی گفت: موضوع فعالیت این بنیاد؛ مدیریت شرکت ها و موسسات اقتصادی وابسته به آستان قدس رضوی است. مجموعه شرکت های این بنیاد با توجه به موضوع فعالیت در قالب شش گروه سازمان دهی شده است که یکی از بزرگترین این گروه ها از لحاظ گردش مالی، گروه عمران و زیرساخت می باشد.

وی افزود : گروه عمران و زیرساخت بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس رضوی مشتمل بر 12 شرکت بزرگ از جمله شرکت های احداث و نگهداری آزادراه مشهد-چناران -قوچان و شرکت مسکن و عمران قدس رضوی است.

مدیرگروه عمران و زیرساخت بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس بنیاد ادامه داد : شرکت های زیرگروه عمران و زیرساخت آستان قدس، شرکت های توانمند و بزرگی هستند که پروژه های زیادی از قبیل سدسازی، احداث مترو، انبوه سازی مسکن را در سطح ملی انجام می دهند. همچنین کارخانجات کاشی، چوب، سیمان و ... نیز در این گروه فعالیت دارند.

وی در ادامه سخنان خود به جلسات برگزار شده با حضور اسلامی وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل بانک مسکن اشاره کرد و تامین مالی بانک مسکن در حوزه های انبوه سازی مسکن ارزان قیمت، احداث و راه اندازی کارخانه دیوارهای پیش ساخته با تکنولوژی وارداتی از کشورهای ایتالیا و چین، کارخانه سیمان و همچنین پرداخت تسهیلات مطابق "قانون اصلاح ماده(56) قانون الحاق موردی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوبه 1387.08.22" را ازجمله موارد مطرح شده در این جلسه عنوان کرد.

در بخش دیگری از این جلسه مصطفی تقوی سرپرست شعب استان با معرفی بانک مسکن به عنوان تنها بانک تخصصی و دولتی در حوزه مسکن و ساختمان به تشریح ماموریت این بانک در تامین مسکن اقشار مختلف جامعه به ویژه دهک های میان درآمد و کم درآمد و همچنین تامین مالی زنجیره مسکن پرداخت.

سرپرست شعب استان افزود: با توجه به ماموریت تدوین شده، بانک مسکن با تامین مالی یک سوم واحدهای مسکونی احداثی در کشور نقش خود را در تامین مالی حوزه مسکن و ساختمان ایفا کرده است.

تقوی در ادامه سخنان خود با اشاره به پرداخت تسهیلات از محل منابع داخلی بانک، خواستار تمرکز هرچه بیشتر منابع شرکت های زیرمجموعه این گروه در بانک مسکن شد.

در این جلسه محمد پورقربانی معاون مدیریت نیز به تشریح سیاست های اعتباری سالجاری پرداخت.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000