مدیرعامل شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان یزد در دیدار با مدیرشعب استان گفت:

استفاده از روش های نوین تامین مالی در بخش مسکن از اولویتهای انبوه سازان است.

مدیر شعب استان و مدیرعامل و اعضای هیت مدیره شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان یزد در خصوص روشهای نوین تامین مالی پروژه های بزرگ انبوه سازی دیدار و گفتگو کردند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، مدیر شعب استان یزد با اشاره به حسن سابقه و همکاری شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان یزد با بانک مسکن گفت: با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از فعالیت‌های اقتصادی شرکت متکی بر ساخت و ساز است، این نقطه مشترک می‌تواند زمینه‌ساز تعاملات مالی بیشتر بین بانک و شرکت باشد.

محمد غفوریان اظهار داشت: انبوه سازان با استفاده از ظرفیتهای انبوه سازی در استان به افزایش ساخت و ساز و تولید مسکن که خود موجب رونق اقتصادی، اشتغال، افزایش درآمد و افزایش امنیت و سلامت اجتماعی می‌شود کمک می کنند و بانک مسکن نیز با ارائه تسهیلات متنوع در این بخش، همچنین با حمایت از سازندگان حرفه ای می تواند نقش مهمی در تحقق این اهداف ایفا کند.

غفوریان افزود: در تدوین سیاست های اعتباری بانک سعی شده تا با به روز رسانی و همراهی با سازندگان حرفه‌ای، نیازها و خواسته های تسهیلاتی انبوه سازان نیز برطرف شود. وی درخصوص بهره مندی شرکتهای فعال در حوزه ساخت و ساز از مزایای بانکداری شرکتی گفت: از جمله این مزایا می توان به تخصیص حد اعتباری در بخش‌های مختلف اقتصادی، تخفیف در کارمزد صدور ضمانتنامه و سایر خدمات بانکی اشاره کرد.

مدیرشعب استان با اشاره به پتانسیل های موجود در استان و جایگاه پنجم در میزان منابع شبکه بانکی کشور، استفاده از فرصت سرمایه گذاری مطمئن در بخش مسکن را یادآور شد و افزود: شرکتهای انبوه ساز و دارای صلاحیت حرفه ای می توانند خدمات متنوع و تخصصی خود را در بخش مسکن از بانک مسکن دریافت کنند.

غفوریان به افزایش سقف تسهیلات مشارکت مدنی قابل پرداخت در سال جاری توسط بانک اشاره داشت و گفت: طبق سیاست های اعتباری بانک در سال جاری امکان پرداخت 4.000 میلیون ریال تسهیلات ساخت به شرکتهای انبوه ساز دارای صلاحیت حرفه ای و استفاده کننده از فن آوری های نوین در مرکز استان وجود دارد و این مبلغ در بافت فرسوده مرکز استان نیز تا سقف 2.500 میلیون ریال افزایش یافته است که بخش عمده ای از هزینه ساخت واحدهای مسکونی را برای انبوه سازان فراهم می کند.

مدیرعامل شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان یزد ضمن معرفی سابقه شرکت، حوزه فعالیت آن را در زمینه‌های عمرانی و ساختمانی استان بیان کرد و گفت: شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان یزد براساس قانون تاسیس شرکتهای تعاونی توسعه و عمرانی شهرستانی به منظور تـسریع در رشد و توسعه شهرستانها، هدایـت منابع مردمـی به بخشهای تولیدی، بسترسازی برای ورود بخشهای تعاونی و خصوصی به فعالیتهای اقتصادی و انجام طرحهایی که به دلیل رانت‌زا بودن آن، امکان واگذاری به بخش خصوصی وجود ندارد، تشکیل شده است.

مهدی سالاری تعداد اعضا این تعاونی را قریب به 12000 نفر برشمرد که همگی از سهامداران خرد و مردم شهرستان یزد می باشند. وی به آخرین پروژه مسکونی این شرکت که با مشارکت بانک احداث شده است اشاره داشت که با تسهیلات 108 میلیارد ریالی بانک در حال اتمام بوده و اکثر خریداران آن نیز دارندگان حساب صندوق پس انداز مسکن یکم بانک مسکن می باشند که با تسهیلات ارزان قیمت این بانک صاحب خانه خواهند شد.

وی اظهار داشت: پروژه های احداث شده توسط شرکت که با مشارکت بانک مسکن احداث شده مورد استقبال شهروندان قرار گرفته و احداث پروژه های بزرگ مسکونی که در برنامه شرکت قرار دارد بدون همراهی و کمک در تامین مالی آن توسط بانک مسکن که بانک تخصصی در این حوزه است امکان پذیر نمی باشد.

مدیرعامل شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان یزد استفاده از روش های نوین تامین مالی در بخش مسکن جهت اجرای پروژه های بزرگ انبوه سازی مانند صندوق های سرمایه گذاری زمین و ساختمان را اجتناب ناپذیر دانست و افزود: بدون شک در این زمینه استفاده از خدمات تخصصی و مشاوره ای بانک مسکن بسیار راهگشا خواهد بود.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000