معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

بالندگی شهرهای جدید در دو سال اخیر

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۰/۰۴/۱۶
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه زیرساخت‌های تمام شهرهای جدید احداث شده است، گفت: دوره مدیریت اسلامی بر وزارت راه و شهرسازی را می‌توان دوران بالندگی سیاست شهر‌های جدید نامید.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حبیب‌الله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی در آیین بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۲۲۰۰ میلیارد تومان پروژه روبنایی، زیربنایی و محله‌محور شهر جدید پردیس با بیان اینکه دوره مدیریت اسلامی بر وزارت راه و شهرسازی را می‌توان دوران بالندگی سیاست شهر‌های جدید نامید، گفت: آمار‌ها و اقدامات نشان‌دهنده حمایت وزیر راه و شهرسازی از پروژه‌های مسکنی در شهر‌های جدید است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ما در تمامی شهر‌های جدید به تمامی مدیران اعلام کرده‌ایم که الگوی سیاست شهر‌های جدیدی را به صورت کامل اجرا کنند، گفت: در شهر پردیس الگوی سیاست شهر‌های جدید را به صورت کامل توانسته‌ایم به نتیجه برسانیم و هم‌اکنون این اقدامات در حال اجرا است که نمونه آن تصفیه‌خانه فاضلاب شماره ۲ است.

طاهرخانی با بیان اینکه تصفیه‌خانه فاضلاب شماره دو از شش سال پیش استارت زده شده بود، گفت: با وجود گذشت ۶ سال هنوز این پروژه به مرحله اجرایی نرسیده بود، اما هم‌اکنون با سرمایه‌گذاری قرارگاه خاتم‌الانبیا و ورود فرمانداری توانستیم کلنگ‌زنی این پروژه را انجام دهیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: ما توانستیم فضای اطمینان‌ بخشی را در بین شهر‌های جدید ایجاد کنیم و با ابتکار و چهارچوب‌های قانونی توانستیم اقدامات لازم را در این حوزه به نتیجه برسانیم، هم‌اکنون در بسیاری از شهر‌های جدید این پروژه‌ها در حال اجراست.

مدیرعامل شرکت عمران شهر‌های جدید توضیح داد: پروژه‌های مسکن مهر با تسهیلات و آورده متقاضیان آغاز شده است و بخش عمده‌ای از آن‌ها را تحویل داده‌ایم و زحمات بسیار زیادی برای تکمیل واحد‌های مسکن مهر کشیده‌ایم، اما موضوعی که اتفاق افتاد آن است که زیرساخت‌ها و خدمات این شهر‌ها آماده نبود، اما ما با تمام محدودیت‌های مالی که دولت با آن‌ها مواجه بوده، در طی سال‌های ۹۸ و ۹۹ مجموعه کار‌های عمرانی را در شهر‌های جدید انجام دادیم و با درآمد شهر‌ها توانستیم بخش عمده‌ای از زیرساخت شهر‌های جدید را به اتمام برسانیم.

وی با بیان اینکه در مجموع ۴۵۷ پروژه زیرساختی در شهر‌های جدید اجرایی شده که ۲۵۷ پروژه از آن‌ها مربوط به دولت دوازدهم بوده است، گفت: از این تعداد هم حدود ۱۶۰ مورد در طی سال‌های ۹۸ و ۹۹ اجرایی شده‌ است.

طاهرخانی تاکید کرد: ظرفیت‌ مهمی را در شهر‌های جدید فعال کردیم که در طی سال‌های گذشته مغفول مانده بود و آن استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی بود که در کنار آن در طی سال ۹۸، نهایتاً حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان قرارداد مشارکتی در حوزه توسعه خدمات روبنایی و زیربنایی اجرا کردیم. با توجه به آنکه امکان رشد جمعیتی حدود ۷ برابر شده‌ است، ما سعی کرده‌ایم تمامی خدمات روبنایی و زیربنایی را اجرایی کنیم. در مجموع هیچ شهر‌ جدیدی نیست که مدرسه، خدمات فرهنگی و حوزه‌های جدید نداشته باشد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000