حمایت از تولیدکنندگان مصالح ساختمانی خراسان جنوبی در دستور کار است

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۰/۰۴/۲۸
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی در جلسه شورای مسکن استان حمایت از تولیدکنندگان و فروشندگان مصالح ساختمانی خراسان جنوبی را اعلام کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، اولین جلسه شورای مسکن استان خراسان جنوبی در سال ۱۴۰۰ به ریاست فرهادی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی و با حضور داعی مدیرکل راه و شهرسازی (دبیر شورای مسکن ) و حضور دستگاههای متولی امر با ۵ دستور کار در محل استانداری خراسان جنوبی برگزار شد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی دراین جلسه بیان داشت: با توجه به اهمیت استفاده از مصالح بومی در اجرای طرح اقدام ملی مسکن، حمایت های لازم از تولید کنندگان و فروشندگان داخلی استان انجام می شود.

وحیدداعی افزود: تصمیمات اولیه برای نحوه حمایت سازمان صمت صورت گرفته و طبق تفاهم نامه به عمل آمده آمادگی داریم مکانی را در داخل سایت ۲۷ هکتاری طرح اقدام ملی مسکن در شهر بیرجند به عنوان محلی برای عرضه مصالح در اختیار قرار دهیم.

وی ادامه داد: با تصویب اعضای شورای مسکن استان، اجرای بخشی از طرح آماده سازی اراضی ۲۷ هکتاری طرح اقدام ملی مسکن شهر بیرجند به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان واگذار شد.

داعی گفت: در خصوص اقدامات زیر بنایی و روبنایی در سایتهای طرح اقدام ملی مسکن استان بر اساس مصوبه هیئت وزیران، دستگاههای خدمات رسان موظف هستند از محل اعتبارت ملی، پیگیر اجرای خدمات زیربنایی و روبنایی در سایت های طرح اقدام ملی مسکن باشند.

داعی در این جلسه بیان داشت: بر اساس آخرین آمار تاکنون در شهرهای بالای ۱۰۰هزار نفر جمعیت(بیرجند)برای تعداد ۳۲۲۷ نفر زمین پیش بینی و جهت ساخت واگذار شده که از این تعداد ۹۶۷واحد عملیات اجرایی ساخت مسکن را شروع کرده اند. همچنین در شهرهای زیر ۱۰۰هزار نفرجمعیت استان برای ۳۲۲۹ نفر زمین پیش بینی شده و تعداد ۱۲۴۳ واحد عملیات اجرایی را آغاز کرده اند.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000