رییس کل بانک مرکزی در دیدار حضوری خبر داد

۱۷ مرکز برای واکسیناسیون کارکنان بانکی

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۴۰۰/۰۵/۱۸
رییس کل بانک مرکزی در جریان بازدید از حضوری واکسیناسیون کارکنان بانک ها، تاکید کرد که ۱۷ مرکز مجزا برای وکسیناسیون همکاران بانکی تعیین شده است و انشالا تا پایان این هفته عملیات واکسیناسیون با موفقیت به پایان خواهد رسید.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، رییس‌کل بانک مرکزی از مراکز واکسیناسیون کارکنان شبکه بانکی بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند ایمنی سازی این قشر آسیب‌پذیر در برابر بیماری کرونا قرار گرفت. کمیجانی در جریان بازدید از مراکز واکسیناسیون کارکنان شبکه بانکی ضمن تبریک روز خبرنگار و آرزوی موفقیت برای جامعه خبرنگاران کشور در انجام ماموریت خطیرشان در روشنگری و شفاف‌سازی امور کشور گفت: برای ایمنی خاطر همکاران گرانقدر شبکه بانکی، خدمات واکسیناسیون از اواسط هفته گذشته با همکاری وزارت بهداشت و بیمارستان بانک ملی برای کلیه کارکنان شبکه بانکی، اعم از بانک‌های دولتی و خصوصی، آغاز شده و هم‌اکنون نیز در حال انجام است.

وی ادامه داد: همکاران شبکه بانکی از ابتدای همه‌گیری کرونا به دلیل خدمات حیاتی و مهمی که ارایه می‌دهند، دوشادوش کارکنان شبکه بهداشت کشور که در جبهه سلامت فعالیت می‌کردند، در معرض آسیب‌ها، گزندها و خطرات ناشی از این بیماری بوده‌اند.

کمیجانی با بیان اینکه طی یک سال و نیم اخیر بیش از 30 هزار نفر از کارکنان بانکی گرفتار بیماری کرونا شده‌اند، افزود: علاوه بر این 260 تن از همکاران خدوم بانک‌ها جان خود را در اثر ابتلا به کرونا از دست دادند و از این رو وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله کرونا تشخیص دادند که همکاران بانکی نیز در معرض آسیب جدی قرار دارند.

رییس‌کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه تمامی کارکنان شبکه بانکی در عملیات واکسیناسیون پوشش داده خواهند شد و هیچ فردی از همکاران شبکه بانکی از قلم نخواهد افتاد، گفت: هم اکنون در اکثر استان‌ها و شهرستان‌ها عملیات واکسیناسیون شبکه بانکی رو به اتمام است. در شهر تهران نیز با توجه به اینکه 60 درصد کارکنان شبکه بانکی در تهران مشغول هستند، 17 مرکز مجزا برای وکسیناسیون همکاران بانکی تعیین شده است و انشاالله تا پایان این هفته عملیات واکسیناسیون با موفقیت به پایان خواهد رسید.

به گفته کمیجانی، تامین ارز برای واردات واکسن بدون هیچ مشکلی در جریان است و علیرغم تمام مشکلات و کمبودها، ارز برای واردات واکسن تامین خواهد شد. وی افزود: بانک مرکزی طبق وظیفه محوله، صرفاً ارز لازم را برای واردات واکسن کرونا فراهم می‌کند و ستاد مقابله با کرونا و وزارت بهداشت مطابق برنامه‌ریزی های کارشناسانه خود، اقدام به واردات و توزیع واکسن‌ها در کشور می‌کنند.

به گزارش هیبنا، از روزهای گذشته، واکسیناسیون کارکنان نظام بانکی از جمله بانک مرکزی، بانک های دولتی و بانک های خصوصی شروع شده است. طرح واکسیناسیون کارمندان شبکه بانکی علیه ویروس کرونا با حضور محمود شایگان، مدیرعامل بانک مسکن، محمد طالبی، دبیر کل بانک مرکزی و دکتر زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونای کلانشهر تهران از روز 7 مرداد ماه آغاز شد و در این دیدار تاکید شد که بعد از کادر درمان بیشترین میزان ابتلا مربوط به کارکنان بانک ها بوده است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000