عملیات اجرایی طرح مسکن جوانان هفته دوم مهرماه آغاز می‌شود

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۰/۰۵/۱۸
مدیرکل بنیاد مسکن گلستان با اعلام اینکه عملیات اجرایی طرح مسکن جوانان به شکل پایلوت در استان گلستان و از هفته دوم مهرماه آغاز می‌شود از ارایه تسهیلات ۱۰۰ و ۲۳۰ میلیون تومانی برای اجرای طرح خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، سیدمحمد حسینی مدیرکل بنیاد مسکن گلستان در خصوص اجرای طرح مسکن جوانان که به شکل پایلوت در گلستان در حال انجام است، به ارایه توضیح پرداخت.

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان از مهمترین اهداف اجرای طرح مسکن جوانان را ترغیب مردم به ماندن در محل‌های زندگی به ویژه روستاهای و احیای آنها، جلوگیری از مهاجرت اقشار فعال کشاورزی، کمک به اشتغال روستایی، کنترل قیمت زمین و مسکن و پیشگیری از حاشیه نشینی روستاییان در اطراف شهرها برشمرد.

حسینی با اشاره به اینکه بیش از ۴۷ درصد ساکنان استان گلستان در روستاها سکونت دارند، گفت: طرح مسکن جوانان در ۲۰۰ روستا و ۱۴ شهرستان استان گلستان اجرایی خواهد شد که تفاهم‌نامه آن با اداره مسکن جوانان استانداری به امضا رسیده و هدف آن نیز روستاهای حریم شهر و روستاهایی است که نیاز به واحدهای مسکونی دارند.

وی از ثبت‌نام ۱۳ هزار گلستانی در اجرای این طرح خبر داد و افزود: در اجرای این طرح به شکل خودمالک ۴ هزار نفر ثبت‌نام کردند که به این تعداد از افراد علاوه بر ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان‌قمیت با باز پرداخت ۲۰ ساله، طراحی و نقشه رایگان از سوی بنیاد ارایه می‌شود. در روش بنیاد ساخت نیز۲۳۰ میلیون تومان به هر واحدتسهیلات ارزان‌قیمت تعلق می‌گیرد.همچنین ۳ هزار واحد نیز در شهرهای زیر ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در استان گلستان اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان با اشاره به اینکه اراضی طرح مسکن جوانان به نرخ دولتی محاسبه و توسط بنیاد مسکن در یکسال به اتمام می‌رسد وتحویل متقاضیان خواهد شد، اعلام کرد: پالایش متقاضیان خودمالکی ۲۰ مرداد و انبوه‌سازی تا پایان مرداد، نهایی خواهد شد و بعد از آن تامین زمین و ساخت انجام می‌شود.

حسینی توضیح داد: بنیاد مسکن در زمینه تامین زمین به تعداد متقاضیان واجدشرایط تامین زمین انجام داده است. مقرر شده تا در هفته دوم مهرماه همزمان با روز روستا، عملیات اجرایی طرح مسکن روستایی جوانان آغاز شود تا ظرف یکسال واحدها به اتمام رسیده و تحویل متقاضیان شود.

وی اعتبار اولیه طرح مسکن جوانان را برای بنیاد ساخت‌ها ۹۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000