بازسازی واحدهای زلزله‌زده سی‌سخت تا قبل از آغاز فصل سرما به اتمام می‌رسد

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۰/۰۵/۲۳
سرپرست معاونت بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تاکید کرد: تا قبل از آغاز فصل سرما، هیچ خانوار زلزله‌زده‌ای در سی‌سخت بی‌سرپناه نمی‌ماند و بنیاد به تعهد خود برای بازسازی پایبند است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مجید جودی سرپرست معاونت بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، با اشاره به این مطلب که آن بنیاد در زمینه بازسازی مناطق آسیب‌دیده از حوادث و بحران‌ها تجربه‌ای ۳۰ ساله دارد، گفت: در رابطه با بازسازی واحدهای مسکونی سی‌سخت تمامی تلاش بنیاد آن است که تا قبل از آغاز فصل سرما، بازسازی واحدهای مسکونی سی‌سخت به اتمام برسد.

سرپرست معاونت بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از مراحل اتمام ۸۵۰ واحد مسکونی تاکنون خبر داد.

جودی با تاکید بر اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به تعهد خود برای اتمام واحدهای مسکونی زلزله زده سی‌سخت پایبند است، افزود: از آنجایی که منطقه، منطقه سردی است، امیدواریم تا قبل از فصل سرما این کار به اتمام برسد.

جودی در ادامه بخشی از مشکلات را در روند تکمیل بازسازی واحدهای زلزله‌زده سی‌سخت به کمبود سیمان در کشور مرتبط دانست و افزود: متاسفانه مساله کمبود سیمان بر بازسازی سی‌سخت نیز تاثیر گذاشت. در عین حال بنیاد مسکن، هماهنگی‌های موردنیاز را با کارخانجات سیمان انجام داده است تا مشکلات برطرف شود.

وی توضیح داد: دو کارخانه تولید سیمان در کهگیلویه و بویراحمد تعمیراتی داشتند که مدتی تعطیل بودند و به همین دلیل از کارخانه شهرکرد سیمان به سی سخت انتقال می دادیم که آن هم به دلیل محدودیت هایی که استاندار چهارمحال اعمال کرده بود با مشکلاتی مواجه شد که هم‌اکنون، هماهنگی‌هایی برای رفع موانع و مشکلات، انجام شده است.

سرپرست معاونت بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تصریح کرد: در برنامه بنیاد است تا تمامی زلزله‌زدگان سی‌سخت واحدهای مسکونی خود را طی زمانبندی اعلام شده دریافت کنند. محدودیت‌های کرونا به شدت بر عملیات بازسازی سی‌سخت تاثیر گذاشت اما با تلاش مضاعف و قول مساعدی که بنیاد مسکن داده است تا قبل از فصل سرما، هیچ خانوار زلزله‌زده سی‌سختی بی‌سر پناه نمی‌ماند.

گفتنی است، زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۶، ساعت ۲۲ و ۵ دقیقه و ۳۴ ثانیه چهارشنبه شب ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ شهر سی‌سخت مرکز شهرستان دنا را در استان کهگیلویه و بویراحمد لرزاند. بنا بر اعلام مرکز لرزه‌نگاری کشور این زمین‌لرزه در عمق ۸ کیلومتری زمین رخ داده و کانون آن در فاصله ۱۰ کیلومتری سی‌سخت در کهگیلویه و بویراحمد، ۱۹ کیلومتری کمه در استان اصفهان و ۲۴ کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد گزارش شد.

گفتنی است بر اساس اعلام مدیرکل بنیادمسکن کهگیلویه و بویراحمد،۴ هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی در زلزله سی‌سخت آسیب دیدند که یکهزار و ۷۰۰ واحد آن احداثی و مابقی تعمیراتی بودند که تمامی واحدهای تعمیراتی کارشان به اتمام رسید و واحدهای احداثی نیز بنا بر اعلام مسئولان بنیاد مسکن تا قبل از آغاز فصل سرما تکمیل و تحویل مردم زلزله‌زده می‌شود.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000