پروژه‌های نیمه تمام عمرانی تعیین تکلیف می شوند؟

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۰/۰۵/۳۰
حجم بالای پروژه های نیمه تمام عمرانی یکی از معضلات حوزه راه و شهرسازی است که به گفته برخی نمایندگان مجلس، وزیر پیشنهادی توانایی تمام کردن پروژه ها را دارد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا، وزرای پیشنهادی کابینه دولت سیزدهم در حال ارائه برنامه های خود در کمیسیون‌های تخصصی هستند تا پس از بررسی وعده‌ها و کارنامه هر یک، هفته آینده در صحن علنی مجلس در خصوص رأی اعتماد به آنها تصمیم گیری شود.

حوزه راه و شهرسازی به ویژه حوزه مسکن یکی از موضوعات مورد توجه دولت سیزدهم‌ است که به اعتقاد برخی اعضای کمیسیون عمران مجلس، رستم قاسمی می تواند در این آزمون پیروز شود.

در عین حال یکی از معضلات این حوزه که البته کمتر به آن اشاره شده، پروژه های نیمه تمام عمرانی در کشور است که‌ معطلی هر یک از آنها، سالیانه هزینه‌های زیادی در پی دارد.

بر اساس برآوردها حجم پروژه های نیمه تمام حدود ۷۰۰ هزار میلیارد تومان براورد می‌شود.

در همین زمینه صدیف بدری، نایب رییس کمیسیون عمران مجلس معتقد است: آقای قاسمی در رشته عمران تحصیل کرده و سوابق عمرانی در زمینه احداث پروژه های کلان در قرارگاه خاتم الانبیا و وزارت نفت داشته که نشان دهنده تجربه مناسب و قابل توجه وی در کنار تخصص بوده که می‌تواند در ساماندهی ۷۰ هزار پروژه نیمه تمام کشور که رقمی بالغ بر ۷۰۰ هزار میلیارد تومان نیاز دارد، موثر واقع شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وزیر پیشنهادی وزارت راه و شهرسازی برنامه های بسیار خوبی برای ساماندهی پروژه‌های زیربنایی در حوزه حمل و نقل ریلی و هوایی و نوسازی ناوگان جاده‌ای و هوایی دارد، افزود: با توجه به تجربه آقای قاسمی در حوزه ساخت مسکن در قرارگاه خاتم الانبیا به خوبی می‌تواند برنامه ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال را عملیاتی کند. وی همچنین در کمیسیون عمران قول داد پس از تبدیل به قانون شدن طرح جهش تولید و تامین مسکن، صندوق ملی مسکن را تشکیل داده و در مسیر تولید مسکن‌های حمایتی گام‌های موثری بر دارد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی، سابقه خوبی در جذب سرمایه‌های بخش خصوصی و بانک‌ها داشته لذا به خوبی می‌تواند در مسیر تکمیل پروژهای نیمه تمام اقدام کند. از این رو با توجه به سوابق و تجربیات وی در صورت اخذ رای اعتماد از نمایندگان مجلس، یکی از وزرای توانمند دولت سیزدهم خواهد بود.

بر اساس این گزارش، طی روزهای گذشته، وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی برنامه های خود را در حوزه طرح مسکن ملی، راه‌سازی، نوسازی ناوگان هوایی، استفاده از ظرفیت بنادر و کشتیرانی، تکمیل پروژه‌های نیمه تمام آزادراهی و بزرگ‌راهی و کاهش تصادفات جاده‌ای مطرح کرد.

قرار است بعد از تاسوعا و عاشورای حسینی، جلسه رای اعتماد به وزاری پیشنهادی دولت سیزدهم برگزار شود.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000