توان اعتباری بانک مسکن باید افزایش پیدا کند

یک نماینده مجلس اعلام کرد، توان مالی و اعتباری بانک مسکن باید افزایش پیدا کند تا شاهد افزایش توان پرداخت تسهیلات رونقزا در بخش مسکن و ساختمان کشور باشیم.
پایگاه خبری بانک مسکن

باقری، نماینده بناب در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، افزود: بانک مسکن، یک بانک تخصصی است و اگر ما بخواهیم مشکلات رکود و تورم شدید در حوزۀ مسکن حل شود باید بانک مسکن را تقویت کنیم و همۀاختیارات و تسهیلاتی که در این حوزه ارایه می‌شود برای این بانک تا سطح مطلوب ارتقا پیدا کند.

وی افزود: طی سالهای اخیر سیاست‌های دولت به‌گونه‌ای بود که انقباضی عمل می‌شد و در حوزۀ مسکن قدم‌های خوبی برداشته نشد.

این نماینده مجلس در ادامه به موضوع راهاندازی سامانه جامع مالیاتی برای فراهم شدن زمینه اخذ مالیات از خانههای خالی اشاره کرد و گفت: سامانۀ جامع مالیاتی سامانه‌ای است که دولت در راه‌اندازی آن مصمم است و مجلس هم مصوبه دارد؛ بنابراین انتظار داریم هرچه سریع‌تر این سامانه به کار بیفتد. البته تا حدودی کارهای این طرح انجام‌شده و به‌نظر می‌رسد که زمان زیادی باقی نمانده و باید دولت طرح خودش را کامل کنند تا مانع فرار مالیاتی در کشور شود.

وی با بیان اینکه ضروری است که فعالیت‌ها با این سامانه، رصد بشوند و مالیات مربوط از آن‌ها اخذ شوند و لذا مجلس هم پیگیری‌هایی داشته و ادامه هم خواهد داد، گفت: معتقدم بدون سامانۀ جامع مالیاتی امکان اخذ مالیات از افرادی که از پرداخت مالیاتشان فرار می‌کنند چه از اشخاص حقیقی و چه حقوقی فراهم نمیشود. بنابراین ما در مجلس به جد پیگیر هستیم که این سامانه تکمیل شود تا تمامی افراد حقیقی و حقوقی که مشمول پرداخت مالیات می‌شوند، مالیات خود را پرداخت کنند.

باقری افزود: طرح مالیات بر خانۀ خالی که در مجلس یازدهم تصویب ‌شده به‌نظر می‌رسد تا حدودی می‌تواند مشکل مسکن را حل‌وفصل کند و می‌تواند راه‌کار خوبی برای حل مشکل مسکن باشد.اگر ما بخواهیم در این بخش موفق عمل کنیم باید بحث عرضه و تقاضا را به‌خوبی مدیریت کنیم و با افزایش تولید، عرضه را به سطح بیشتر از تقاضا برسانیم.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000