رئیس انجمن سازندگان مسکن استان:

ساخت‌وساز مسکن در خوزستان به مجریان ذی‌صلاح واگذار شود

خوزستان رئیس انجمن سازندگان مسکن و ساختمان خوزستان گفت: ساخت‌وساز مسکن در خوزستان باید به مجریان ذی‌صلاح واگذار شود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن - هیبنا به نقل از ایسنا، سیامک صادقی‌هفشجانی اظهار کرد: بر اساس قانون و مقررات ملی مسکن، هرگونه ساخت‌وساز شهری باید توسط افراد دارای صلاحیت انجام شود و هرگونه ساخت و سازی که توسط افراد بدون صلاحیت انجام شود، تخلف است و باید مانع چنین کاری شد.

وی افزود: متاسفانه به دلیل مشکلات متعدد این قانون اجرایی نمی‌شود و به بحث استفاده از مجریان ذی صلاح در ساخت‌وساز مسکن در خوزستان توجه نمی‌شود و هر شخصی در هر جایگاه شغلی، اقدام به ساخت و ساز مسکن می‌کند که این مساله بسیار مشکل‌ساز است.

رئیس انجمن سازندگان مسکن و ساختمان خوزستان تصریح کرد: عدم توجه به بحث استفاده از مجریان ذی صلاح در ساخت و ساز مسکن باعث شده تا عمر ساختمان‌ها کوتاه شود و در مدت کوتاهی نیاز به بازسازی واحدهای ساخته‌شده باشد. این مساله در بحث ایمنی ساختمان‌ها در شرایطی مثل وقوع زلزله نیز بسیار مشهود است.

صادقی هفشجانی عنوان کرد: اگر طراحی، نظارت و اجرای ساختمان‌ها، مهندسی و توسط مجریان ذی صلاح انجام شود، بسیاری از مشکلات در حوزه ساخت‌وساز مسکن و همچنین ایمنی و عمر ساختمان‌ها حل خواهد شد.

وی ادامه داد: وجود و فعالیت مجریان ذی صلاح علاوه بر اینکه براساس نص صریح قانون است، به حفاظت از یارانه‌های پنهان دولت در ساخت مسکن، بالا بردن عمر ساختمان‌ها، حمایت از سرمایه‌های مردم و پایین آوردن ریسک خطرات جانی در حوادث، کمک شایانی می‌کند.

رئیس انجمن سازندگان مسکن و ساختمان خوزستان با بیان اینکه استفاده از پتانسیل مجریان ذی صلاح در ساخت و ساز مسکن در خوزستان مغفول مانده است، گفت: وقتی یک ساختمان توسط مجریان ذی صلاح و به صورت مهندسی ساخته می‌شود، در ادامه این زمینه ایجاد خواهد شد که در ساخت یک مسکن از تکنولوژی‌های نو استفاده شود.

صادقی هفشجانی عنوان کرد: ساخت و ساز مسکن در خوزستان باید به مجریان ذی صلاح واگذار شود تا بتوانیم شاهد ساخت ساختمان‌هایی مهندسی‌ساز باشیم که از نظر ایمنی و فنی قابل پذیرش باشند و بتوان در درازمدت از آن‌ها استفاده کرد.


موضوع مرتبط


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000