افزایش سقف تسهیلات پس انداز مسکن جوانان

محمد غفوریان، مدیر شعب بانک مسکن استان یزد اعلام کرد سقف تسهیلات اعطایی برای حساب های پس انداز مسکن جوانان افتتاحی سال 1400 افزایش یافت.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، وی در معرفی حساب مذکور گفت: یکی از انواع تسهیلات خرید و ساخت مسکن در سبد تسهیلاتی بانک مسکن، پرداخت تسهیلات از محل سپرده‌گذاری در حساب پس‌انداز مسکن جوانان می باشد که با شرایط ویژه‌ برای استفاده از تسهیلات ارزان قیمت مسکن طراحی شده است.

وی افزود: متقاضیان افتتاح این حساب می توانند با پس اندازهای اندک خود به دلخواه یکی از سه روش موجود؛ «واریز مبلغ به صورت ماهانه»، « واریز مبلغ به صورت سالانه» و «واریز مبلغ به صورت یکجا برای کل دوره» را انتخاب و مبلغ پس انداز خود را به آن واریز نمایند و در نهایت از تسهیلات خرید یا ساخت مسکن با بهره کم و مدت بازپرداخت طولانی بهره مند شوند.

غفوریان در ادامه اظهار داشت: از ویژگی‌های حساب پس انداز مسکن جوانان آن است که فرد سپرده گذار نیازی به تامین مبلغ سپرده در کوتاه مدت را نداشته بلکه می‌تواند در طول زمان مشخص شده و البته سال ها قبل از فرارسیدن زمان خرید مسکن به شکل تدریجی و با سپرده گذاری نه چندان زیاد، اقدام به دریافت تسهیلات ارزان قیمت کند.

مدیر شعب استان یزد گفت: یکی از نکات مهم در خصوص این حساب آن است که برداشت از حساب پس انداز مسکن جوانان، در هر مقطعی بلامانع است. وی در ادامه اظهار داشت: حداقل مبلغ واریزی ماهیانه برای افتتاح کنندگان حساب پس انداز مسکن جوانان در سال 1400 دو میلیون ریال می باشد که این رقم در سال‌های بعدی تا پایان دوره 15 ساله به تدریج افزایش می یابد.

محمد غفوریان سقف تسهیلات متعلقه بر اساس تقسیم بندی جغرافیایی در یزد را در پایان سال پنجم برای حساب های افتتاحی سال جاری 3000 میلیون ریال و برای پایان سال پانزدهم 7000 میلیون ریال بیان کرد. وی افزود: زوجین متقاضی استفاده از تسهیلات، می توانند با افتتاح دو حساب پس انداز مسکن جوانان از دو فقره تسهیلات در قالب زوجین به مبلغ دو برابر سقف های تسهیلاتی مذکور برای خرید یا احداث و تکمیل یک واحد مسکونی استفاده کنند.

مدیر شعب بانک مسکن استان یزد گفت: یکی دیگر از مزایای حساب پس انداز مسکن جوانان برنامه ای بودن حساب می باشد که این امکان را به سپرده گذار می دهد تا بتواند واریزی های خود را طی5 تا 15 سال به صورت ماهیانه، سالیانه و یا یکجا در زمان افتتاح حساب انجام دهد. از دیگر مزایای این حساب، امکان انتقال حساب به بستگان درجه اول و به سایر شهرها می باشد.

شایان ذکر است در حال حاضر نرخ سود تسهیلات با سپرده از محل حساب پس انداز مسکن جوانان 9 درصد و حداکثر مدت بازپرداخت این تسهیلات 20 سال است که بیشترین دوره بازپرداخت اقساط در شبکه بانکی کشور را دارد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000