اعطای تسهیلات ۷ میلیارد ریالی در بیرجند و سایر شهرهای استان در قالب پس انداز مسکن جوانان

غلامرضا زنده طلب مدیر شعب بانک مسکن خراسان جنوبی در گفتگو با جراید محلی استان از افزایش سقف تسهیلات حساب های پس انداز مسکن جوانان افتتاحی سال ۱۴۰۰ خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن - هیبنا ؛ غلامرضا زنده طلب در خصوص معرفی حساب پس انداز مسکن جوانان گفت : این حساب یکی از انواع تسهیلات خرید و ساخت مسکن با پس اندازهای اندک می باشد که بانک پس از کسب رسوب و زمان لازم به دارندگان اینگونه حسابها ، تسهیلات ارزان قیمت با زمان تقسیط طولانی اعطا می کند .

وی ادامه داد : متقاضیان افتتاح حساب پس انداز مسکن جوانان می توانند با پس اندازهای اندک خود به سه روش ، واریز مبلغ به صورت ماهانه ، واریز مبلغ به صورت سالانه و واریز مبلغ به صورت یکجا برای کل دوره ، مبالغ پس انداز خود را به حساب پس انداز مسکن جوانان واریز و در نهایت پس از گذشت 5 الی 15 سال ، از تسهیلات خرید و یا ساخت مسکن استفاده کنند. مدیر شعب بانک مسکن استان در ادامه خاطر نشان ساخت : از ویژگی‌های حساب پس انداز مسکن جوانان آن است که فرد سپرده گذار نیازی به تامین مبلغ سپرده در کوتاه مدت را نداشته و می‌تواند به صورت تدریجی و با سپرده گذاری اندک ، اقدام به دریافت تسهیلات ارزان قیمت کند . وی حداقل مبلغ واریزی ماهیانه برای افتتاح کنندگان حساب پس انداز مسکن جوانان در سال ۱۴۰۰ را دو میلیون ریال اعلام نموده و ادامه داد : این رقم در سال‌های بعدی و تا پایان دوره ۱۵ ساله به تدریج افزایش می یابد . زنده طلب حداقل زمان لازم برای اخذ تسهیلات فوق الذکر را 5 سال عنوان داشت و خاطر نشان ساخت : سقف تسهیلات متعلقه به حسابهای افتتاحی سال جاری جهت کلیه متقاضیان در بیرجند و سایر شهرهای استان در پایان سال پنجم و با واریز 2 میلیون ریال ، 610 میلیون ریال است که با افزایش 5 برابری واریزی ماهانه (10 میلیون ریال) ، سقف تسهیلات پس از 5 سال به سه میلیارد ریال افزایش می یابد ؛ وی ادامه داد در پایان سال پانزدهم با واریز مبالغ حداقلی و تعیین شده از جانب بانک ، هفت میلیارد ریال نهایی و در قالب تسهیلات خرید و یا ساخت اعطا می شود . وی به زوجین متقاضی استفاده از تسهیلات توصیه کرد با افتتاح 2 فقره حساب پس انداز مسکن جوانان از دو فقره تسهیلات در قالب زوجین به مبلغ دو برابر سقف های تسهیلاتی مذکور برای خرید یا ساخت و تکمیل یک واحد مسکونی استفاده کنند. شایان ذکر است در حال حاضر نرخ سود تسهیلات با سپرده از محل حساب پس انداز مسکن جوانان ۹ درصد و حداکثر مدت بازپرداخت این تسهیلات ۲۰ سال است که بیشترین دوره بازپرداخت اقساط در شبکه بانکی کشور را دارد.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000