استاندار خوزستان:

سالانه ۵۰ هزار واحد مسکونی در خوزستان تولید می شود

استاندار خوزستان گفت: دولت برای کاهش مشکل مسکن در خوزستان، تولید سالانه ۵۰ هزار واحد مسکونی را در دستور کار دارد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، صادق خلیلیان در نشست شورای مسکن خوزستان بیان کرد: به منظور پشتیبانی از پروژه‌های ساخت مسکن، باید طرح‌هایی که از پیش در دست اقدام بوده‌اند تکمیل و به متقاضیان واگذار شوند.

وی ادامه داد: براین اساس لازم است تا واحد‌های باقی مانده از طرح‌های ساخت مسکن در دوره‌های گذشته با سرعت تکمیل شوند.

استاندار خوزستان به برنامه‌ریزی دولت در زمینه افزایش تولید مسکن اشاره کرد و گفت: در این راستا طرح‌های جدیدی پیش‌بینی شده که از جمله آنها، تامین زمین برای تولید۲۴ هزار واحد مسکونی در خوزستان است.

وی در خصوص محل تامین زمین‌های مورد نیاز برای ساخت این تعداد واحد مسکونی در سال گفت: زمین‌های مورد نیاز از محل اراضی در اختیار منابع طبیعی، نیرو‌های مسلح و دیگر دستگاه‌های دولتی به برنامه‌های افزایش تولید مسکن در خوزستان اختصاص خواهند یافت.

خلیلیان ادامه داد: از دستگاه‌های اجرایی، موسسات و شرکت‌های دولتی خوزستان خواسته می‌شود در تامین زمین مورد نیاز افزایش تولید مسکن در خوزستان همکاری و مشارکت داشته باشند.

استاندار خوزستان افزود: کار شناسایی این زمین‌ها به زودی آغاز می‌شود و بر اساس قانون، اراضی مورد نیاز از دستگاه‌های دولتی و نیرو‌های مسلح برای افزایش تولید مسکن استان اختصاص خواهد یافت.

وی در ادامه به وجود فضا‌های استفاده شده در درون شهر‌ها برای نصب تاسیسات شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی در خوزستان اشاره‌کرد و گفت: برخی از این تاسیسات هم اکنون فرسوده هستند و به موانعی برای توسعه شهر‌ها تبدیل شده‌اند که بر اساس برنامه‌ریزی، این فضا‌ها نیز برای ساخت واحد‌های مسکونی و واگذاری به شهروندان خوزستانی اختصاص می‌یابند.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000