ساماندهی بافت‌های فرسوده با اجرای قانون جهش تولید مسکن

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۰/۰۷/۰۴
ساماندهی بافت‌های فرسوده با اجرای قانون جهش تولید مسکن محقق می‌شود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مهدی عبوری معاون وزیر راه و شهرسازی و دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار با تاکید بر اینکه باید استفاده از اراضی درون شهری در بافت فرسوده، سکونتگاه‌های غیررسمی و اراضی متصل به بافت شهری به منظور تأمین زمین مورد نیاز برای جهش تولید مسکن در اولویت باشد، اظهار کرد: ساماندهی بافت‌های فرسوده با اجرای قانون جهش تولید مسکن محقق می‌شود.

او با بیان اینکه حمایت از بخش خصوصی و ارایه طرح‌های تشویقی می‌تواند روند نوسازی بافت‌های ناکارآمد را سرعت بخشد، گفت: راه اندازی صندوق ملی مسکن یکی از مولفه‌های اثربخش در قانون جهش تولید محسوب می‌شود که تجمیع و تخصیص بهینه منابع مالی، هم‌افزایی و تقویت توان حمایتی را رقم می‌زند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به زیرساخت‌های آذربایجان‌غربی در اجرای این قانون، تصریح کرد: ظرفیت مناسبی در کالبد شهرهای استان برای تولید مسکن وجود دارد چرا که بهسازی بافت ناکارآمد به وسعت ۶ هزار و ۲۰۰ هکتار از گسترش ناهمگون شهرها جلوگیری می‌کند.

شورای تامین مسکن آذربایجان غربی با حضور استاندار، نماینده مردم شهرستان ارومیه در مجلس شورای اسلامی، معاونان وزیر راه و شهرسازی و اعضای شورای تامین مسکن تشکیل شد. بررسی آخرین وضعیت اجرای طرح‌های تولید مسکن و برنامه‌ریزی‌های توسعه و عمران شهری از مهم‌ترین موضوع های مطرح شده در این جلسه به شمار می‌رود.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000