صنعت ساختمان از نظر کیفیت، قیمت و سرعت متحول می شود

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۰/۰۸/۲۲
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه ضرورت دارد صنعت ساختمان از نظر کیفیت، قیمت و سرعت در ساخت متحول شود، اظهار داشت: ایران به اندازه کافی مواد و مصالح و سازنده مسکن دارد اما لازم است فناوری‌های صنعتی سازی ساختمان دنبال شود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی، با اشاره به اینکه هنوز با هیچ کشوری برای بهره‌مندی از فناوری‌های نوین صنعتی سازی ساختمان به توافق نهایی نرسیده‌ایم، اعلام کرد: به دنبال آوردن تکنولوژی صنعتی سازی ساختمان در کشور هستیم و مطمئنا تمام منافع کشور و توانمندی‌های داخلی مدنظر است.

وی در تبیین بخشی از سیاست‌های وزارتخانه در بخش مسکن، گفت: ضرورت دارد صنعت ساختمان از نظر کیفیت، قیمت و سرعت در ساخت متحول شود. باید از شیوه‌های نوین در ساخت بهره‌مند شویم زیرا بخشی از شیوه‌های سنتی زمانبر، فاقد کیفیت لازم و سرعت است که ملاک‌عمل در اجرای تولید مسکن است.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: با توجه به وضعیت نه چندان مناسبی که به دلیل سنتی‌سازی وجود دارد، باید با دعوت از شرکت‌های دانش‌بنیان از روش‌های نوین ساخت، بهره لازم را ببریم.

بنابرابن گزارش یکی از ویژگی‌های نهضت ملی مسکن، تسریع در انجام پروژه‌ها، کیفیت و استفاده از فناوری‌های نوین ساخت است که وزیر راه و شهرسازی به عنوان سکاندار و سیاستگذار بخش مسکن بر آن، تاکید دارد.

نهضت ملی مسکن یکی از طرح‌های کلان دولت سیزدهم است که طی آن احداث ۴ میلیون واحد مسکونی در چهارسال توسط دولت سیزدهم عملیاتی و اجرایی خواهد شد. نهضت ملی مسکن بر اساس قانون جهش تولید مسکن در ۲۵ ماده و ۳۲ تبصره در مجلس یازدهم مصوب شد و اوایل مهرماه سال‌جاری توسط رییس‌جمهور برای اجرا، ابلاغ شد.

با ابلاغ قانون جهش تولید مسکن و یک ماه بعد از آن، وزارت راه و شهرسازی، سامانه ثبت نام را به نشانی saman.mrud.ir به منظور نام‌نویسی متقاضیان واقعی مسکن راه‌اندازی کرد. از ۲۸ مهرماه و همزمان با راه‌اندازی سامانه، متقاضیان واقعی مسکن این امکان را یافتند تا با داشتن چهار شرط تاهل و سرپرست خانوار بودن، حداقل ۵ سال سکونت در شهر مورد تقاضا، فاقد مالکیت خصوصی و در نهایت عدم استفاده از امکانات دولت از اول انقلاب در حوزه مسکن نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

مقرر است تا تمامی پروژه‌های نهضت ملی مسکن بیمه کیفیت شوند که این ویژگی منجر خواهد شد تا متقاضیان با اطمینان بیشتری در خصوص کیفیت‌های واحدهای نهضت ملی مسکن نسبت به مشارکت در اجرای این طرح ترغیب شوند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000