ساخت ۴ میلیون مسکن با روحیه جهادی و بسیجی امکان‌پذیر است

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۰/۰۹/۰۲
وزیر راه‌وشهرسازی ضمن تبریک هفته بسیج گفت: بسیج در همه ابعاد و دوران ایران توانست کشور را از گلوگاه‌ها و تنگناها نجات دهد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه‌ و شهرسازی، رستم قاسمی، وزیر راه‌ و شهرسازی در همایش بزرگداشت هفته بسیج در سالن الغدیر این وزارتخانه با بیان اینکه بسیجی فقط به داشتن پرونده بسیج نیست، اظهار داشت: بسیجی آن است که در چهارچوب بسیج و فرمایشات امام (ره) حرکت کرده، جهادی کار کند و به نظام جمهوری اسلامی اعتقاد داشته باشد.

وی با توجه‌ به این ویژگی‌های بسیج، همه مردم ایران را بسیجی دانست و تصریح کرد: در واقع بسیج در همه ابعاد و دوران ایران توانست کشور را از گلوگاه‌ها و تنگناها نجات دهد.

وزیر راه‌ و شهرسازی با بیان اینکه بسیج در دوران جنگ، نقش اصلی را داشت، تاکید کرد:‌ پیروزی جنگ مدیون بسیجیان است که جوانی خود را در صحنه‌های نبرد گذراندند.

قاسمی با بیان اینکه در دوران‌های دیگر مانند محور مقاومت و مدافعان حرم نیز بسیجیان بودند که امروز ایران را به عنوان یک مولفه قدرت در منطقه و جهان مطرح کردند، اظهار داشت: حدود هفت سال در محور مقاومت شهید سلیمانی را همراهی می‌کردم و شاهد تلاش‌ها و ایثارگری‌های بسیجیان بودم که چگونه در صحرای غرب برای دفاع از حرم آمدند و به دست صفاکان در غرب به شهادت رسیدند.

بسیجیان همیشه برای کمک به مردم در صحنه هستند

وی همچنین، سردار سلیمانی را معمار کبیر محور مقاومت خواند و گفت:‌ سلیمانی سردار بزرگ اسلام و سردار دل‌های جهان است؛ همین‌طور شهید ابومهدی المهندس از یاران شهید سلیمانی است که در آغاز جنگ عراق علیه ایران از این کشور فرار کرد و سال‌ها علیه صدام جنگید و در محور مقاومت نیز نقشی اساسی داشت.

وزیر راه‌ و شهرسازی با اظهار اینکه بسیجیان در هر حادثه‌ای از جمله حوادث طبیعی، پاندمی کرونا و هرجایی که نیاز است، به صحنه آمده و به کمک مردم می‌آیند، افزود:‌ بسیجیان خود را نوکر و خدمتگزار مردم می‌دانند؛ بنابراین همواره باید مدیون زحمات بسیجیان باشیم.

با روحیه بسیجی و انقلابی کارها در وزارت راه انجام می‌شود

قاسمی همچنین با بیان اینکه در وزارت راه‌ و شهرسازی نیز نقش بسیجیان بسیار زیاد است، توضیح داد: کارهایی که در این وزارتخانه انجام می‌شود جز با روحیه بسیجی و انقلابی شدنی نیست.

وی با اشاره به شرایط اقتصادی کنونی و فشارهای شدید تحریم‌های اقتصادی، اضافه کرد:‌ همان‌طور که در گذشته از این تهدیدها عبور کردیم با روحیه بسیجی و انقلابی حتما از این تحریم‌ها نیز خواهیم گذشت.

طرح جامع حمل‌ و نقل کشور آماده ارائه به مجلس است

وی با تاکید بر اینکه همه باید با روحیه بسیجی در این نقطه حساس از تاریخ خدمت کنیم، گفت: به خصوص در وزارت راه‌ و شهرسازی در ناحیه حمل‌ و نقل مشکلات فراوانی وجود دارد؛ برای نمونه راهداری کشور با ۳۰ هزار نیرو در جاده‌های کشور نیاز به ابزار و امکانات دارد.

وزیر راه‌ و شهرسازی همچنین با اظهار اینکه حمل‌ و نقل ریلی و هوایی نیز نیازمند تدبیر اساسی و بنیادین است، اعلام کرد: در این راستا طرح جامع حمل‌ و نقل کشور آماده شده و در حال ارائه به مجلس است؛ موافقت‌های خوبی نیز برای اینکه جامعه حمل‌ و نقل کشور تغییر کند و ناوگان حمل‌ و نقل کشور نوسازی شود را داریم.

قاسمی همچنین یکی از ماموریت جدی وزارت راه‌ و شهرسازی را که با حرکتی جهادی و بسیجی امکان‌پذیر است، ساخت ۴ میلیون مسکن بیان کرد و گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در سال اول ما ساخت ۲ میلیون واحد مسکونی را شروع خواهیم کرد و یک سال و نیم بعد نیز ساخت همین مقدار را آغاز می کنیم تا پایان چهار سال بتوانیم به برنامه زمان‌بندی برسیم. در این راستا بخش‌های مختلف وزارت راه‌ و شهرسازی تلاش‌های ویژه‌ای برای به نتیجه رسیدن انجام می‌دهند.

وزیر راه‌ و شهرسازی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم اهمیت و در اولویت قرار دادن بحث کارکنان اشاره کرد و گفت: یکی از موضوعات بسیار مهم بنده توجه به نیروی انسانی است؛ به معاونت نیروی انسانی اعلام شده است که طرحی را برای ارتقاء وضع زندگی کارکنان تهیه کنند که بتوانیم آن را در اواخر امسال اجرا کنیم.

قاسمی تاکید کرد: به همه سازمان‌های وزارت راه‌وشهرسازی اعلام شده که توجه به نیروی انسانی در اولویت قرار دارد.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000