عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اعلام کرد:

نقش محوری بانک مسکن در تامین مالی طرح دولت

بک نماینده مجلس با بیان اینکه تامین مالی یکی از ابزارهای مهم در تحقق اهداف قانون جهش تولید و تامین مسکن است، گفت: قطعا به کارگیری همه ظرفیت های قانونی برای تامین مالی، می تواند منجر به توفیق در اجرای این قانون شود.
پایگاه خبری بانک مسکن

الهوردی دهقانی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا، با اشاره به اینکه قانون جهش تولید و تامین مسکن در دولت سیزدهم به عنوان یک دغدغه مهم مطرح است، اظهار داشت: تامین مالی یکی از مهمترین ابزارهای توفیق در اجرای این طرح ملی است که در این خصوص باید همه ظرفیت های قانونی به کار گرفته شوند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در قانون، ظرفیت‌های متنوعی برای تامین مالی جهش تولید مسکن پیش بینی شده است که یکی از نقاط قوت طرح است به این معنا که نباید فقط در تامین مالی به یک بخش متمرکز شویم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، ادامه داد: بر اساس آنچه که در قانون پیش بینی شده این منابع توسط بانک ها، از محل قانون ساماندهی مسکن، از محل سرمایه های دولت و همچنین بخش خصوصی تامین می شود و تنوع تامین مالی می تواند به توفیق در اجرای طرح کمک کند.

وی با بیان اینکه بانک مسکن به عنوان یک بانک تخصصی و توسعه ای می تواند نقش مهمی در تامین مالی بخشی از این طرح داشته باشد گفت: علاوه بر این باید از ظرفیت های تامین مالی شبکه بانکی نیز طبق قانون استفاده شود.

دهقانی ادامه داد: دغدغه دولت سیزدهم برای ساخت 4 میلیون مسکن در چهار سال قابل تحسین است و اجرای این طرح بزرگ با قانون مصوب مجلس با همکاری دولت میسر است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه طرح جهش تولید و تامین مسکن می تواند تاثیر خوبی در مدیریت و کنترل این بازار داشته باشد، افزود: التهابات بازار مسکن در این سالها باعث عقب ماندگی در تولید شده است که با افزایش عرضه مسکن با اجرای این طرح سرمایه های رسوب شده در این بخش آزاد می شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی همچنین در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: البته بازار مسکن نیازمند اقدامات مکمل است که باید به تدریج به کار گرفته شوند.

وی با تاکید بر اینکه استفاده از ظرفیت های قانونی مالیات بر خانه های خالی یا مالیات بر عایدی سرمایه نیز می تواند به عنوان مکمل برای مدیریت این بازار به کار گرفته شوند، گفت: مهم عزم دولت در حوزه مدیریت بازار مسکن است که امیدواریم با استفاده از تجربیات موفق و ناموفق طرح های مسکن مهر و برنامه اقدام ملی مسکن شاهد تحقق قانون جهش تولید و تامین مسکن به نحو احسن باشیم.

این نماینده مجلس تاکید کرد: یکی دیگر از موضوعاتی که دولت باید نسبت به آن توجه ویژه داشته باشد ساماندهی و مدیریت نهاده های تولید است تا قیمت تمام شده مسکن تا حد ممکن کاهش پیدا کند. در این زمینه وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان متولی امر قول مساعد داده که امیدواریم این بخش نیز مورد توجه باشد.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000