عملکرد سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی در ۳ ماه نخست دولت سیزدهم:

رشد ۱۶۴ درصدی اعتبارات سازمان مجری طی سال‌جاری

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۰/۰۹/۰۶
سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی در سال‌جاری با رشد ۱۶۴ درصدی اعتبارات در سه ماهه دولت سیزدهم علاوه بر تحویل یک پروژه بیمارستانی، مطالعات احداث چهار پروژه بیمارستان جدید را با ۷۵۰ تخت انجام داده است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، وزارت راه و شهرسازی با تدوین گزارشی به ارائه دستاوردهای این وزارتخانه در سه ماه نخست فعالیت دولت سیزدهم در حوزه‌های مختلف، از جمله اقدامات انجام شده و آتی سازمان مجری‌ ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی پرداخت.

بر اساس گزارش ارایه شده پروژه‌های تحویلی سازمان مجری شامل ۴ پروژه بیمارستانی با ظرفیت ۸۲۷ تخت است که تحویل دستگاه بهره‌بردار شده است. همچنین دو پروژه شامل بیمارستان ۲۷۳ تختی تربت حیدریه و بیمارستان ۱۴۲ گچساران در مجموع با ۴۱۵ تخت افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید. دو پروژه دیگر شامل بیمارستان ۳۱۳ تختی جهرم و ۹۹ تختی مهدی‌شهر درمرحله رفع نقص و تجهیز توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی ذی ربط منتظر افتتاح و بهره‌برداری است. در عین حال، بیمارستان ۱۴۴ تختی خمین نیز در مراحل نهایی تکمیل است و حداکثر تا پایان دی به بهره‌بردار تحویل می‌شود.

این گزارش می‌افزاید، با توجه به اهمیت تامین اعتبار مورد نیاز برای تسریع در تکمیل و تحویل پروژه‌های در دست اجرا در سال‌جاری، ضمن تامین اعتبار از محل پیوست یک قانون بودجه سال ۱۴۰۰، با پیگیری‌های به عمل آمده، سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی موفق به تأمین اعتبار تکمیلی پروژه‌ها از سایر ردیف‌های متفرقه و همچنین ظرفیت‌های تعیین شده در تبصره‌ها و قوانین مربوطه شد. این اقدامات منجر به رشد ۱۶۴ درصدی اعتبارات سال جاری سازمان نسبت به سال ۱۳۹۹ شد که نقش بسزایی در تکمیل پروژه‌های در دست اجرا و همچنین تسریع در تکمیل پروژه‌های تحویلی داشت.

تامین اعتبار از محل ردیف‌ها

تامین اعتبار از محل ردیف‌های متفرقه شامل جزء ۳۵-۵۳۰۰۰۰ اعتبارات موضوع بند (و) تبصره (۵) قانون بودجه، جزء ۴۴-۵۳۰۰۰۰ اعتبارات موضوع ماده (۳۷ )قانون الحاق برخی از مواد به قانون تنظیم بخشی از مقرارت مالی دولت، جزء ۱۳-۵۵۰۰۰۰ اعتبارات قانون استفاده متوازن از امکانات کشور، جزء ۱۱۷- ۵۵۰۰۰۰ اعتبارات طرح‌ها با مجری شرکت‌های دولتی است.

همچنین تامین اعتبار از ظرفیت تبصره‌های قانون بودجه نیز شامل بند (ز) تبصره (۵) ماده واحده قانون بودجه و تهاتر مطالبات مشاورین و پیمانکاران ذیربط با بدهی‌های مالیاتی آنهادر قالب اوراق تسویه خزانه، بند (ب) تبصره (۸) قانون بودجه سال جاری، به منظور تأمین ۵۰۰۰ میلیارد ریال از محل تهاتر اراضی و املاک متعلق به وزارت متبوع جهت تکمیل پروژه مصلی بزرگ امام خمینی (ره) است.

تامین اعتبار از ظرفیت ماده ۵۶ قانون الحاق نیز شامل دریافت تسهیلات به مبلغ ۳۰۰۰ میلیارد ریال برای طرح مطالعه، تملک و توسعه مجلس شورای اسلامی است. همچنین دریافت تسهیلات به مبلاغ ۱۰۰۰ میلیارد ریال جهت طرح احداث مصلی بزرگ امام خمینی(ره) تهران که در مرحله نهایی شدن است.

سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی همچنین در خصوص جذب پروژه‌های جدید نیز اقداماتی انجام داده است. در این خصوص با توجه به رسالت و مأموریت اصلی سازمان مبنی بر احداث ساختمان‌ها و تأسیسات دولتی و عمومی، از جمله فعالیت‌های اساسی در دست اقدام، جذب پروژه‌های جدید است که در این باره علاوه بر تعریف ۴ پروژه بیمارستانی جدید با ظرفیت ۷۵۰ تخت (شامل بیمارستان ۳۵۰ تختی جایگزین مراغه، بیمارستان ۲۰۰ تختی بناب، بیمارستان ۱۰۰ تختی کوار و بیماستان ۱۰۰ تختی عسلویه)، این سازمان به منظور عملیاتی‌کردن جزء (۷) از بند (۵) اولویت‌های سیاستی سند ارتقای بهره‌وری بخش ساختمان مبنی بر تمرکز ساخت‌و‌سازهای دولتی و عمومی در سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات دولتی، نسبت به تغییر دستگاه اجرائی پروژه‌های احداث بیمارستان آموزشی ۳۴۱ تختخوابی ساری، احداث بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی ایرانشهر، احداث بیمارستان‌های جایگزین فرسوده خاتم‌الانبیاء، بهاران و بوعلی زاهدان ۵۴۰ در مجموع با ۱۳۸۱ تخت از سایر دستگاه‌های اجرایی اقدام کرده است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000