ساخت ۲۵۰۰ واحد مسکونی از طریق تسهیلات اعطایی بانک مسکن در یزد

آیین امضا و تبادل تفاهم‌نامه مشارکت بانک مسکن و شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان یزد در ساخت 2500 واحد مسکونی برگزار شد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، مدیر شعب بانک مسکن استان یزد در خصوص موضوع این تفاهم‌نامه اظهار داشت: با توجه به درخواست شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان یزد مبنی بر مشارکت بانک مسکن در احداث 2500 واحد مسکونی جهت اعضای این شرکت تعاونی که عمدتا از اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان، نظام مهندسی معدن و نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی می باشند منعقد شده است.

محمد غفوریان افزود: طی این تفاهم نامه ضمن جذب منابع شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان یزد مبلغ 10هزار میلیارد ریال تسهیلات به عنوان مشارکت بانک در احداث 2500 واحد مسکونی پرداخت خواهد شد.

غفوریان یکی از نقاط قوت این تفاهم نامه را بررسی همه جانبه و استفاده از سبد متنوع سپرده‌ای و تسهیلاتی بانک مسکن عنوان کرد که موجب اطمینان و آسودگی خاطر جامعه مهندسین از حمایت و مشارکت بانک مسکن در مسیر ساخت 2500 واحد مسکونی شده است.

مدیرشعب استان یزد استفاده همزمان از طرح پیشنهادی مانا و تسهیلات مشارکت بدون سپرده بانک مسکن تا سقف 4 میلیارد ریال برای هر واحد مسکونی را بهترین راهکار جهت تامین بخش عمده ای از هزینه ساخت واحدهای مذکور با حداقل آورده اعضای شرکت تعاونی دانست.

وی با اشاره به حسن سابقه و همکاری شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان یزد با بانک مسکن گفت: با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از فعالیت‌های اقتصادی شرکت متکی بر ساخت و ساز است، این نقطه مشترک می‌تواند زمینه‌ساز تعاملات مالی بیشتر بین بانک و شرکت باشد.

غفوریان افزود: در تدوین سیاست های اعتباری بانک سعی شده تا با به روزرسانی و همراهی با سازندگان حرفه‌ای، نیازها و خواسته های تسهیلاتی انبوه سازان نیز برطرف شود.

مدیرعامل شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان یزد ضمن معرفی سابقه شرکت، حوزه فعالیت آن را در زمینه‌های عمرانی و ساختمانی استان بیان کرد و گفت: شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان یزد براساس قانون تاسیس شرکت های تعاونی توسعه و عمرانی شهرستانی به منظور تـسریع در رشد و توسعه شهرستانها، هدایـت منابع مردمـی به بخش های تولیدی، بسترسازی برای ورود بخشهای تعاونی و خصوصی به فعالیتهای اقتصادی و انجام طرح هایی که به دلیل رانت‌زا بودن آن، امکان واگذاری به بخش خصوصی وجود ندارد، تشکیل شده است.

مهدی سالاری تعداد اعضا این تعاونی را قریب به 12000 نفر برشمرد که همگی از سهامداران خرد و مردم شهرستان یزد می باشند.

وی با اشاره به برنامه دولت مبنی بر ساخت انبوه مسکن در دولت گفت: با توجه به فرصتی که در دولت در پشتیبانی از بخش مسکن ایجاد گردیده است انتظار می رود با انعقاد این تفاهم‌نامه با بانک مسکن شرایط مطلوبی برای اعضا و سرمایه‌گذاران ایجاد گردد.

سالاری در ادامه اظهار داشت: سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن از پتانسل بالایی برخوردار است که موجب اشتغالزایی در بخش مسکن و رفع نیاز شغل در جامعه می شود. با توجه به کمترین تاثیر و وابستگی صنعت ساختمان به تحریم، می توان به عنوان یک سرمایه گذاری کم ریسک و پایدار به آن توجه داشت.

وی با اشاره به اهمیت مدیریت مصرف انرژی، شهرسازی و ساخت و ساز حرفه ای و ایمن توسط نهادها و مراجع ذیصلاح، وجود یک شبکه تخصصی، کاملا ضروری به نظر می رسد چراکه صنعت ساختمان یک فرآیند کاملا حرفه ای بوده که می بایست به سمت ساخت و سازهایی با مصرف انرژی کم، ایمن و با حداقل هزینه سوق داده شود.

مدیرعامل شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان یزد در ادامه اظهار داشت: بانک مسکن از گذشته تاکنون پیشرو و مروج ساخت و ساز مبتنی بر اصول و قواعد ساختمان سازی بوده است.

وی افزود: پروژه های احداث شده توسط شرکت که با مشارکت بانک مسکن احداث شده مورد استقبال شهروندان قرار گرفته و احداث پروژه های بزرگ مسکونی که در برنامه شرکت قرار دارد بدون همراهی و کمک در تامین مالی آن توسط بانک مسکن که بانک تخصصی در این حوزه است امکان پذیر نمی باشد.

مدیرعامل شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان یزد استفاده از روش های نوین تامین مالی در بخش مسکن جهت اجرای پروژه های بزرگ انبوه سازی مانند صندوق های سرمایه گذاری زمین و ساختمان را اجتناب ناپذیر دانست و افزود: بدون شک در این زمینه استفاده از خدمات تخصصی و مشاوره ای بانک مسکن بسیار راهگشا خواهد بود.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000