عضو هیات مدیره کانون سراسری انبوه سازان مطرح کرد

کیفیت و سرعت ساخت با استفاده از تمام ظرفیت های قانون جهش تولید مسکن/ پیشنهاد انبوه سازان بزودی آماده می شود

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۰/۰۹/۱۰
عضو هیات مدیره کانون سراسری انبوه سازان با بیان اینکه استفاده از تمام ظرفیت های قانون جهش تولید مسکن می تواند منجر به ساخت مسکن های با کیفیت شود گفت: انبوه سازان دارای استعداد و سرمایه هستند و می‌توانند در طرح نهضت ملی مسکن مشارکت کرده و کار ساخت مسکن را در کشور پیش ببرند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن_ هیبنا، جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه‌ و شهرسازی در روز شنبه هفته جاری نشان داد که دولت و وزارت راه و شهرسازی درصدد استفاده از نظرات و تجربیات انبوه سازان برای پیشبرد برنامه عظیم نهضت ملی مسکن است.

در این جلسه رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی آماده همکاری با انبوه سازان را دارد گفت: زمین‌های ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد در کشور تعیین تکلیف شده و برای ساخت‌وساز آماده است و آماده تشکیل کمیته هستیم که در این راستا ظرف ۱۰ روز آینده پیشنهادات خود را در قالب پیش طرح به وزارتخانه ارائه دهند تا با کمک انبوه‌سازان شیوه‌نامه‌ای برای ساخت مسکن تهیه شود.

سیدمحمد مرتضوی عضو هیات مدیره کانون سراسری انبوه سازان در پاسخ به این پرسش که قرار است شیوه نامه ساخت مسکن در نهضت ملی مسکن در 10 روز تقدیم وزارت راه و شهرسازی شود؟ گفت: بر اساس طرح نهضت ملی مسکن مقرر شده است که سالانه یک میلیون واحد مسکونی احداث شود در حالی که ظرفیت تولید امروز مسکن کشور، سالانه بین ۳۰۰ الی ۴۰۰ هزار واحد بوده و این در آمار و اسناد موجود است لذا با توجه به ظرفیت موجود، ما با رقم یک میلیون واحد در سال فاصله زیادی داریم پس باید از تمام ظرفیت های قانون جهش تولید مسکن نهایت بهره را برد تا ساختمان هایی با کیفیت احداث شود.

وی با بیان اینکه جلسه خوبی با مدیران وزارت راه و شهرسازی و شخص وزیر برگزار شد که منجر به برخی تفاهم ها و فصول مشترک برای حضور و مشارکت انبوه سازان در پروژه نهضت ملی مسکن شد گفت: در ۱۰ روز آینده طرحی را که به همه موضوعات در ساخت این پروژه دخیل باشد آماده خواهیم کرد که مشارکت در احداث واحدها و یا حرکت به سمت اجرای مسکن خودمالکی باشد.

*انبوه سازان می توانند زمین در اختیار طرح بگذارند و از طرف دولت تسهیلات دریافت کنند

مرتضوی خاطر نشان کرد: انبوه سازان می توانند زمین در اختیار طرح بگذارند و از طرف دولت تسهیلات دریافت کنند یا اینکه با قیمت مشخص و قطعی با در نظر گرفتن تعدیل‌ها، خانه سازی را با دریافت زمین از دولت شروع کنند. به هر حال برای بهتر شدن پیشنهادات فرصت و زمان داد.

عضو هیات مدیره کانون سراسری انبوه سازان ادامه داد: انبوه سازان در استان‌های مختلف با این همتی که از سوی دولت سیزدهم مشاهده می شود پیش بینی می کنند حداقل یک میلیون واحد مسکونی از طرح را در طول این دوره برعهده بگیرند چرا که دارای استعداد ،سرمایه و انگیزه هستند.

*تلاش خواهیم کرد در کنار دولت در اجرای نهضت ملی مسکن باشیم

وی خاطر نشان کرد: انبوه سازان تجربیات خوبی در پروژه های عظیم دارند که نمونه آن مسکن مهر است که توانستند واحدهای مسکونی با کیفیت را به سرانجام برسانند و با قیمت مناسب در اختیار خریدار قرار دهند. ما تلاش خواهیم کرد در کنار دولت در اجرای نهضت ملی مسکن باشیم و توان خود را به کار گیریم تا به عنوان بخش خصوصی و بازوی اجرایی وزارت راه و شهرسازی به وظیفه خود که همانا ساخت سرپناه خواهد بود عمل کنیم.

طرح نهضت ملی مسکن با ۶ استراتژی افزایش تولید مسکن، افزایش آبادانی و ساخت‌و ساز در بافت‌های فرسوده شهری، کمک به خانه دار شدن دهک‌های یک تا سوم، خانه دار شدن دهک‌های متوسط، ساخت مسکن روستایی و شروع اجرای طرح اجاره داری حرفه‌ای از سوی دولت سیزدهم وارد مرحله عملیاتی شده است.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000