معاون مسکن شهری بنیاد مسکن در گفتگو با هیبنا خبر داد

افتتاح اولین واحدهای مسکن جهش تولید فروردین ماه/ وزارت راه در حال تدوین نحوه برآورد قیمت با پیمانکاران

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۰/۰۹/۱۸
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه با رشد قیمت نهاده های تولید مسکن، وزارت راه و شهرسازی در حال تدوین نحوه برآورد قیمت با پیمانکاران نهضت ملی مسکن است گفت: اولین واحدهای مسکن در قالب جهش تولید فروردین ماه در قم به بهره برداری می رسد.
پایگاه خبری بانک مسکن

حمیدرضا سهرابی معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا؛ در پاسخ به این پرسش که اولین واحدهای مسکونی در قالب جهش تولید در چه زمانی افتتاح می شوند؟ گفت: در حال حاضر میانگین پیشرفت فیزیکی واحدهای مسکونی در قالب جهش تولید و یا طرح نهضت ملی مسکن ۱۰ درصد است اما پروژه هایی هستند که پیشرفت فیزیکی آنها بیش از ۸۵ درصد است.

*اراضی ۸۳ هزار واحد مسکونی به بنیاد مسکن معرفی شد

وی با بیان اینکه در قالب طرح نهضت ملی مسکن اراضی حدود ۸۳ هزار واحد مسکونی به بنیاد مسکن معرفی شده است ادامه داد: در تایید این مطلب باید اذعان شود که پروژه ۲۵۰ واحدی در قالب جهش تولید و طرح نهضت ملی مسکن با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی فروردین ماه و یا اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ به بهره برداری می رسد.

به گفته وی، این میزان اراضی معرفی شده به بنیاد مسکن برای اجرای نهضت ملی مسکن، شامل زمین‌های خارج از بافت و یا اراضی دارای مشکلات تغییر کاربری و تفکیک نیز هستند. در مجموع اراضی بدون مشکل که مستعد احداث واحدهای مسکونی هستند و مشکلی ندارند حدود ۵۷ هزار واحد است.

*وزارت راه و شهرسازی در حال تدوین نحوه برآورد قیمت با پیمانکاران

سهرابی در پاسخ به این پرسش که با توجه به رشد نرخ نهاده های تولید مسکن آیا روند تولید مسکن در قالب نهضت ملی مسکن در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر با کُندی پیش نخواهد رفت؟ گفت: وزارت راه و شهرسازی در حال تدوین برآورد قیمت با پیمانکاران است اما به هر حال بنیاد مسکن با تمام وجود و پشتکار با آورده متقاضیان و تسهیلات بانکی کار را پیش می برد.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به اجرای حدود ۲۹ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن با ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی اشاره کرد و گفت: اراضی ۵۷ هزار واحد مسکونی نهضت ملی مسکن تامین شده و تخصیص یافته است.

سهرابی ادامه داد: تاکنون ۴۸ هزار متقاضی مسکن که تحت‌مسوولیت بنیاد مسکن باید صاحب خانه شوند آورده خود را که شامل ۴۰ میلیون تومان و بیشتر نیز هست، واریز کرده‌اند.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: احداث سالانه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن برعهده بنیاد مسکن است که از این میزان، ۲۰۰ هزار واحدمسکونی در قالب طرح بهسازی و نوسازی واحدهای مسکونی روستایی و شهری کوچک اجرا می‌شود و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی نیز در قالب احداث واحدهای مسکونی شهری است.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000